CHP’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü kutlandı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin 93. Kuruluş Yılı, CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen program ile dün kutlandı.

CHP’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü kutlandı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin 93. Kuruluş Yılı, CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen program ile dün kutlandı.

10 Eylül 2016 Cumartesi 09:53
CHP’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü kutlandı

 CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin 93. Kuruluş Yılı, CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen program ile dün kutlandı.

Saat 10.00 sıralarında CHP Keşan İlçe Başkanlığı binasında toplanan partililer, daha sonra hep birlikte yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Törene, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, Keşan Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri, Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmasına partinin kuruluşunun 93. yılını kutlayarak başlayan Gümülcineli, şunları söyledi: “Büyük Atatürk Yüce İnsan ve Genel Başkanım kuruluşumuzun 93. yılında devrimlerinin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan Atatürk’ü şükranla anıyoruz. Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyetinin ortaya koyduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devleti modelinin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta. Türkiye bugün çetin bir toplumsal barış sınavından geçmektedir. Varlığı birleştirici gücü ve sorumlu siyasi anlayışıyla Türk ve Dünya demokrasi hareketinin öncü partisi, siyaset bana ne verebilir anlayışıyla değil, ben topluma ülkeme nasıl katkı sunabilirim anlayışını içselleştiren bir felsefenin mensubu olmanın onurunu her an yaşıyoruz. Büyük Atatürk ve arkadaşlarınca kurulan partimizin yıllar içinde sosyal demokrat bir çizgide olması demokrasi tarihimiz açısından büyük önem taşımaktadır. CHP birlik ve bütünlüğümüzü korumak demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için büyük bir azim ve kararlılıkla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yürümeye devam edecektir. Partimizin 93. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i saygı ve rahmetle anıyor, CHP çatısı altında Cumhuriyete sahip çıkarak ülkemize, demokrasiye ve halkımıza hizmet eden herkese şükranlarımı sunuyorum”

Cumhuriyet Meydanındaki tören, Gümülcineli’nin yaptığı konuşmanın ardından sona erdi. Törene katılanlar, yine hep birlikte CHP Keşan İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen programa katıldı.

BU ÜLKENİN HER ZAMAN CHP’YE İHTİYACI VAR

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ise “Ne mutlu bizlere ki Cumhuriyet Halk Partisinin 93’üncü kuruluş yıl dönümünde buradayız. CHP’nin Türkiye’ye ne kadar gerekli olduğunu son yaşadığımız olayda bir kere daha anlamış olduk.  Atatürk’e ve partinin ilkelerine ihtiyacımız olduğunu 15 Temmuz’da hepimiz gördük. Dün Atatürk’e Cumhuriyete lanet edenler bugün Cumhuriyet Halk Partisinden daha fazla Cumhuriyete sahip çıkmaya niyetlendiler. Bu gerçekten olumlu bir gelişme. Türkiye Cumhuriyeti 1923’te kurulduğunda Atatürk’ün ilkeleriyle kuruldu. Bu ülkenin her zaman gerek iktidarda gerekse muhalefette Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Ne mutlu bizlere ki bu partinin üyesiyiz. Değişik kademelerde görev alabiliriz. Ama önemli olan cebimize koyduğumuz CHP üye kimliğidir. Demokratik, özgür, adaletli bir ülke için CHP’ye ihtiyacımız var. Yaşasın CHP, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti”


Son Güncelleme: 16.09.2016 09:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol