Cumhuriyet Bayramı Etknliği

Keşan “Cumhuriyet” için yürüdü

Cumhuriyet Bayramı Etknliği

Keşan “Cumhuriyet” için yürüdü

31 Ekim 2014 Cuma 08:06
Cumhuriyet Bayramı Etknliği
 Keşan Belediye’si, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Keşan Şubesi, Eğitim-İş ve Eğitim Sen Keşan Temsilcilikleri, CHP (Cumhuriyet Halk Partsi), İP (İşçi Partisi) ve ÖDP (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) Keşan İlçe Teşkilatlarının ortaklaşa düzenlediği Fener Alayı’nda, binlerce Keşanlı yağan yoğun yağmura rağmen  “Cumhuriyet” için yürüdü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Fener Alayı’na, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik,  Cengizhan Aktan, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, ÖDP İlçe Başkanı Hasan Karagöz, İP İlçe Başkanı Çetin Alabak siyasi parti temsilcileri, çok sayıda sivil toplum örgütü ve 1500’e yakın Keşanlı vatandaş katıldı.

Eski İtfaiye Binası önünden başlayan yürüyüşte Türk Bayrakları ve ışıldaklar Keşan sokaklarını aydınlattı.

Keşanlılar, Onuncu Yıl Marşı ve sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Burada bir konuşma yapan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan şunları söyledi: “Bugün Cumhuriyetimizin 91.yılını kutluyoruz. Bu cumhuriyeti hani biz böyle kurduk diye tablolarımız var ya, böyle ne soğuk gecelerde ne karlı gecelerde zahmet çektiler. 2 dakika yağmur altında yürümek bize zul gelmedi. Hepinize teşekkür ediyorum. Cumhuriyete sahip çıktınız, Cumhuriyet aşığısınız. İçimizden geçen ilelebet Cumhuriyet. Sonuna kadar Türkiye Cumhuriyet’i Devleti. Bu yağmurda yürüyüşe katıldığınız için, Cumhuriyete sahip çıktığınız ve kutlamada aynı duyguları paylaştığınız için tüm katılan hemşerilerime teşekkür ediyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nda öncesinde bütün emeği geçen, canını kanın ı bu topraklara vermiş, gazi olmuş, Cumhuriyet için savaşmış ne kadar geçmişimiz varsa minnetle anıyorum. Nur içinde yatsınlar onlara hepimiz çok minnettarız. Nice Cumhuriyet kutlamalarına diyorum”

Yürüyüş havai fişek gösterisi ile sona erdi.

 

 

Son Güncelleme: 31.10.2014 08:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol