Demir’den, Tercan’a yanıt: “Aynı teklifi temcit pilavı gibi yapmaktan usanmadınız mı?”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’ın, “İYİ Parti saflarına katılanları da biz MHP saflarına bekliyoruz” çağrısına cevap verdi.

Demir’den, Tercan’a yanıt: “Aynı teklifi temcit pilavı gibi yapmaktan usanmadınız mı?”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’ın, “İYİ Parti saflarına katılanları da biz MHP saflarına bekliyoruz” çağrısına cevap verdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Ağustos 2020 Salı 10:29
Demir’den, Tercan’a yanıt:  “Aynı teklifi temcit pilavı gibi yapmaktan usanmadınız mı?”

AYGÜL KONAR

Geçtiğimiz günlerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı evine dön çağrısına, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’da katıldı.

Zakir Tercan’ın çağrısına karşılık cevap veren Ekrem Demir, “‘Eve dön’ teklifi Genel Başkanınız Sayın Bahçeli’den geldi. Büyük ortağınızda ‘Anlamlı bir davet’ olarak gördü. İYİ’lerin Lider Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından ve yetkili kurumlarımız tarafında gereken cevap verilmiştir” dedi.

MAGAZİN HABERLERİ İLE GÜNDEMİ MEŞGUL EDECEK ZAMANIMIZ YOKTUR”

Ekrem Demir, yaptığı açıklamada, şunlara yer verdi: “15 Ağustos 2020 Cumartesi günü Edirne’nin çoğu yerel gazetelerine yazılı demeç verilerek yayınladığı habere istinaden cevap hakkımız doğmuştur. MHP İl Başkanı Sayın Zakir (Topdur) Tercan yaptığı açıklamada ‘İYİ Parti saflarına katılanları da biz MHP Saflarına bekliyoruz’, Sayın Zakir (Topdur) Tercan öncelikle size bir hatırlatma yapmak isterim. ‘Eve dön’ teklifi Genel Başkanınız Sayın Bahçeli’den geldi. Büyük ortağınızda ‘Anlamlı bir davet’ olarak gördü. İYİ’lerin Lider Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından ve yetkili kurumlarımız tarafında gereken cevap verilmiştir. Kısacası dikkate almadık, magazin haberleri ile gündemi meşgul edecek zamanımız yoktur dedik.!”

“MİLLETİMİZİN BU BOŞ LAFLARA KARNI TOK”

Açıklamasında MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan’a seslenen Ekrem Demir, “Ülke ekonomisi yerlerde sürünürken, çiftçi kan ağlarken, döviz başını almış gitmişken, evlerde tencere kaynamazken, gençlerimiz işsiz gezerken siz boş işlerle uğraşmaya gündem değiştirmeye çalışıyorsunuz, milletimizin bu boş laflara karnı tok. Bunlar milleti hiç ilgilendirmiyor. Milletin derdi ile ilgilenin, derdi ile... Bahçeli ve siz aynı teklifi temcit pilavı gibi yapmaktan usanmadınız mı? Zakir Bey şimdi İYİ dinle! Geçmişe dayalı bir hukukumuz var, bu hukuku karşılıklı nezaket kurallarına uyarak devam ettirme taraftarıyım, sizdende aynı hassasiyeti bekliyorum. Allah insanlara akıl fikir verdi sizin davetinizle kimse MHP’ye gelmez. Siz önce olanları yanınızda tutmaya çalışın tek adamlı kongre salonları önünde emeği geçen partililerinize hakaret ederek darp etmeye kalkmayın. (Sakın ben dışarıda değildim diyerek topu taca atma). Neticede sende olayı öğrendin. Kamuoyu ne yapacağınızı merak ediyor. Siz evinizin içinde yetişenleri, evin sahiplerini evden kovuyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

“KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR”

Milliyetçi, ülkücü tüm herkesi İYİ Parti’ye davet eden Demir, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “MHP ile hiçbir hukuki bağı kalmayan Edirne’de sizin üç katınız oy alıp 1 milletvekili bir belediye Başkanlığı 24 Meclis üyesi 2 İl Genel Meclis Üyesi çıkarmış İYİ Parti’yi ne yüzle olmayan bir partiye davet ediyorsun. Şimdi sıra bende. Ülke genelinde demokrasi dışı yaptığınız tek adam kongrelerinizde küstürdüğünüz, hayallerini yıktığınız tüm Milliyetçi Ülkücü kardeşlerimi İYİ Parti saflarına davet ediyorum. Kapılarımız sonuna kadar açıktır. İYİ Parti’ye gelecek olan ülküdaşlarımı davul-zurna ile karşılayarak, kardeş samimiyetiyle kucaklamaya tüm teşkilatım hazırdır. Bekliyorum efendim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol