Demirel: “Öngördüğümüz katılımcı sayısı 30 bin civarındaydı”

Çamlıca Muhtarı Arif Büyükyatıkçı ve Muhtarlık AB proje koordinatörü Tahir Demirel, her geçen yıl katılımın arttığı Bocuk Gecesi’ni değerlendirdi.

Demirel: “Öngördüğümüz katılımcı sayısı 30 bin civarındaydı”

Çamlıca Muhtarı Arif Büyükyatıkçı ve Muhtarlık AB proje koordinatörü Tahir Demirel, her geçen yıl katılımın arttığı Bocuk Gecesi’ni değerlendirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
07 Şubat 2019 Perşembe 09:35
Demirel: “Öngördüğümüz katılımcı sayısı 30 bin civarındaydı”

HABER MERKEZİ

“KATILIMLARININ HER GEÇEN YIL ARTTIĞINI GÖZLEMLİYORUZ”

Büyükyatıkçı ve Demirel binlerce kişinin köye giremeden Çanakkale yolundan geri dönmek zorunda kaldığını belirterek sözlerine şöyle devam ettiler: “26.01.2019 tarihinde Çamlıca Muhtarlığı organizasyonu ile köyümüzde dış katılıma açık olarak bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştirmiş olduğumuz Çamlıca Bocuk Gecesi etkinliğimiz yoğun bir katılımla gerçekleşmiştir. Yağmur faktörüne rağmen katılımcı sayısının 20.000 kişinin üzerinde olduğu tahmin edilmekte. Türkiye’nin pek çok ilinden katılımcı yer alırken, yurtdışından, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, Almanya, İskoçya, İngiltere ve hatta Meksika’dan bile turistlerin olduğu bize ulaşan duyumlar arasında yer aldı. Çamlıca Bocuk Gecesi için binlerce profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçısı köyümüze geldi ve Boyalı sokaklar ve tarihi taş evler, profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçıları tarafından ilgi odağı oldu. Bunun yanı sıra pek çok gezginin de geldiğini gözlemledik. Akademisyenler öne çıkan bir diğer gruptu. Bu tür grup katılımlarının her geçen yıl arttığını gözlemliyoruz. Etkinlikte yüz boyama ve maske takılması avantajını dikkate alarak katılan dizi oyuncuları, menajerler ve sanat camiasından da ilgi gösterenler vardı. Öngördüğümüz katılımcı sayısı 30 bin civarındaydı fakat uyarıların ve park yönlendirmelerinin dikkate alınmaması sebebi ile park sorunu ve sonucunda da trafik sorunu doğdu. Buna bağlı olarak da binlerce kişi köye giremeden Çanakkale yolundan dönmek zorunda kaldı. Köye girişler gece program bittikten sonra sabah saatlerine kadar devam etti. Gece köye giremeyenler ertesi günü tekrar köye gelerek ziyarette bulundular. Her ne kadar hem trafik hem de otopark düzeni için önlemler alınmış olsa da yağmur sebebi ile köy bağlantı yolları kullanılamadı. Başlıca yaşanan sorunları sıralarsak; köye alternatif ulaşım yollarının stablize olmayışına bağlı olarak çamur sebebi ile yollarda kalanlar, trafik sıkışıklığı ve araç parkı sorunu oldu. Öncelikle tüm katılımcılarımızdan hoş görüleri için teşekkür ederek özür diliyoruz. Öne çıkan sorunlara yönelik çözümler için devletimizin ilgili birimleri ile görüşmelerimize başlamış bulunmaktayız.”

“SONSUZ TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ”

Demirel ve Büyükyatıkçı sözlerini şöyle sonlandırdılar: “Çamlıca Bocuk Gecesi’ne Türkiye’den ve yurtdışından katılan,  başta değerli misafirlerimiz olmak üzere, gecenin rengine dokunmadan hassasiyetle asayişi sağlayan Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ve görev alan tüm personeline, Bocuk Gecesi’ni Keşan’ın bir marka değeri olarak görüp destekleyen STK temsilcileri ve yönetim ekiplerine, hafta sonu dahil çalışarak emek veren muhtarlık çalışanlarımıza, sahne, sokak, meydan, kostüm vb. gibi pek çok alandaki düzenleme ve hazırlıklar için 3 aydır gece gündüz emek veren köy gençlerinden oluşan teknik ekibimize, gecenin konseptine uygun 100’e yakın kostümün tasarım ve dikimini yapan kostüm grubu kadınlarımıza, sahne sunum ve gösterileri için soğuk havada çalışıp emek veren, sunucu, dansçı, oyuncu, DJ ve tüm sahne ekibine, çocukluğunu Çamlıca’da geçirip yaklaşık 20 şarkı ile sahnede etkiliğimize renk katan ve desteğini sunan O ses Türkiye Birincimiz Oğuz Berkay Fidan’a, sosyal medya alanında hizmet veren arkadaşlarımıza, basın ve reklam sürecini yöneten arkadaşlarımıza, 14 yıldır Bocuk Gecesi’nin tanıtımı için emek veren başta yerel basınımız olmak üzere, gazeteci arkadaşlarımız, yaygın medya kuruluşu çalışanları ve son yıllarda her organizasyonumuz için köye gelen yabancı basın mensubu arkadaşlarımıza, misafirlerimizi ağırlayıp konuk eden Çamlıca sakinlerine ve esnafına, stantlarda hizmet veren stant sahiplerine, her yıl gönüllü olarak kabak tatlılarını yapan ve emek veren Çamlıcalı kadınlarımıza, etkiliğin başta alt yapı ve donanım olmak üzere misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamamıza katkı sağlayan sponsor firmalarımıza, katılım ve desteklerinden ötürü sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol