Demirkan, araçlarda kullanılan cam filmi ile ilgili konuştu

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, cam filminin yasaklanması konusunda yeni bir düzenleme yapılabileceğini, dün yaptığı açıklamada dile getirdi.

Demirkan, araçlarda kullanılan cam filmi ile ilgili konuştu

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, cam filminin yasaklanması konusunda yeni bir düzenleme yapılabileceğini, dün yaptığı açıklamada dile getirdi.

02 Kasım 2017 Perşembe 10:07
Demirkan, araçlarda kullanılan cam filmi ile ilgili konuştu

AYŞİN SEÇİL GEZER

Son günlerde ülke gündemine oturan araçlara cam filmi çekilmesinin yasaklanmasını konusuna değinen Demirkan, cam filmi olan araçlara 427 TL ceza kesileceği ve araç muayenesinde ağır kusurlu sayılacağını ifade etti.

YASAKLANMASI KONUSUNDA BİR GENELGE ÇIKACAĞINI BİLİYORUZ

Mahmut Demirkan, “Cam filmine ceza; kaza halinde tehlikeli olabilecek süs, eşya ve aksesuar maddesinden kesiliyor.” dedi.

Cam filminin yaklaşık 1 yıl önce kadar serbest bırakıldığını hatırlatan Demirkan, “Son günlerde cam filmi ile alakalı söylentiler var. Yasaklanması konusunda bir genelge çıkacağını biliyoruz. Çıkacak olan genelge ile her şey netleşecek.” şeklinde konuştu.

CAM FİLMİNE KOYULUK ORANINA GÖRE YASAK GETİRİLEBİLİR

Mahmut Demirkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak cam filmine son yaşanan gelişmelerle yine yasak geldi. Aracın içerisinin gözükmemesi yasağın nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Önemli olan aracın içerisinin dışarıdan gözükmesi değil, araç içerisinden görüş mesafesinin engellenip-engellenmediği. Öncelikle buna bakılması gerek. 1 yıl önce cam filmi serbest bırakıldığında ön cama film çekilmesi yasaktı. Bunun nedeni de görüş mesafesine olumsuz etki etmesiydi. Ayrıca açık tonda cam filmleri de var. Aracın içerisini bu filmlerde rahatla görüyorsunuz. Açık ton filmlerin serbest bırakılmasında bir sakınca görmüyorum. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da katıldığımız bir seminerde cam filmi konusu gündeme geldi. Güneyde illerde hava sıcaklıkları yüksek. Vatandaşlar burada cam filmini; aracın içerisini güneşin olumsuz etkilerinden korumak ve araç içerisindeki hava sıcaklığını dışarıya göre 1-2 derece daha düşürmek için kullanıyor.Ayrıca bir kaza anında cam filminin tehlikeyi önleyeceğini de düşünüyorum. Film cam kırıkların dağılmasını engelliyor. Bu bir önlem bile olabilir. Vatandaş cam filmi sayesinde kesiklerden korunmuş olacak. Cam filmine koyuluk oranına göre yasak getirilebilir. Ruhsatında ‘Okul Taşıtı’ yazan araçlarda ise cam filmi kesinlikle yasak.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol