DOÇEK Korudağlarda pedal çevirdi

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) genç bisikletçilerle birlikte Babalar Gününde “Meditasyon Kayası” adı verilen parkurda pedal çevirdi.

DOÇEK Korudağlarda pedal çevirdi

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) genç bisikletçilerle birlikte Babalar Gününde “Meditasyon Kayası” adı verilen parkurda pedal çevirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Haziran 2019 Salı 09:32
DOÇEK Korudağlarda pedal çevirdi

HABER MERKEZİ

Yürüyüş sezonunun kapanmasıyla birlikte hafta sonlarını uzun bisiklet turlarına ayıran DOÇEK Bisikletçileri sabah saatlerinde Keşan’dan Çamlıca’ya doğru pedal çevirmeye başladı. Çamlıca beldesindeki molanın ardından Korudağlardaki parkur pedallandı. Deneyimli bisikletçilerin yanında genç bisikletçiler de arazi, patika ve doğada pedal çevirmenin tekniklerini parkurlarda öğrendi. Korudağlar’da yaklaşık 30 yıl önce yapılan doğa yürüyüşleri sırasında adına “Meditasyon Kayası” denilen yere ithafen parkur adının da “Meditasyon Kayası” olarak belirlendiği bisiklet turu; arazi, çıkış, iniş ve patikalarla çeşitlenmiş bir şekilde akşamüstü tamamlandı. Parkuru çok beğendiklerini söyleyen genç bisikletçiler, Salı ve Perşembe günleri yapılan antrenman turlarının böyle uzun ve deneyimi farklı güzergâhlar için oldukça faydalı olduğunu belirtti.

DOÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Gürel Serin, “Gençlerle birlikte pedal çevirmek bizler için de gurur verici; kış boyunca her salı perşembe antrenman turuna katılan ve bizlerin yanında pedal deneyimlerini arttıran gençleri uzun ve zorlu rotalarda pedal çevirirken görünce seviniyoruz. Gençlerin zararlı alışkanlıklarından uzaklaşması; yakın çevrelerini ve doğayı tanıyarak zihinsel ve bedensel becerilerini olumlu şekilde geliştirmek ve bunu yaparken dağ bisikletçiliğinin getirmiş olduğu paylaşım, yardımlaşma, ekip uyumu, takım ruhu gibi kavramları öne çıkarmak hedeflerimiz arasında. Bizlerle tüm kış boyunca antrenmanlara katılan ve dağ bisikleti deneyimlerini arttıran gençlerimizi de bu parkurlara dahil ettik. Faaliyet bittiğinde gözlerindeki o heyecan dolu mutluluğu görmek bize tüm yorgunluğumuzu unutturuyor” diyerek, Hafta içi Salı-Perşembe günleri saat 19.00’da Anafartalar İlkokulu önünden başlayan antrenman turlarına doğayı ve bisikleti seven her yaştan kişiyi davet etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol