DOÇEK Velimeşe bisiklet şenliğine katıldı

Keşan DOÇEK Bisikletçileri geçtiğimiz hafta sonu Velimeşe Beldesinde bu yıl altıncısı yapılan Velimeşe Bisiklet Şenliğine katıldı.

DOÇEK Velimeşe bisiklet şenliğine katıldı

Keşan DOÇEK Bisikletçileri geçtiğimiz hafta sonu Velimeşe Beldesinde bu yıl altıncısı yapılan Velimeşe Bisiklet Şenliğine katıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
02 Temmuz 2019 Salı 09:42
DOÇEK Velimeşe bisiklet şenliğine katıldı

HABER MERKEZİ

Ergene Belediyesi ve Ergene Kaymakamlığının katkılarıyla Velimeşe Muhtarlığı tarafından düzenlenen şenliğin sloganı “Bağımlılığa karşı bisiklet diyoruz. Başka da bir şey demiyoruz” cümlesiyle yinelenerek, bisiklet sporunun birçok alışkanlıktan daha yerinde ve faydalı olduğu bir kez daha vurgulanmış oldu.

Trakya’nın dört bir yanından ve İstanbul civarından birçok bisikletçinin katıldığı şenlikte açılış konuşmasını Velimeşe Muhtarı Mehmet Erkul yaptı.

Sonrasında Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltopak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de yaptıkları konuşmalarda hem organizasyona hem de gelen katılımcılara teşekkür etti.

Tatlı bir poyraz rüzgârı eşliğindeki güzel bir havada pedal çeviren yüzlerce bisikletçi Velimeşe içindeki sembolik tur sonrası yollara düştü. Ekip, tur güzergâhı olarak planlandığı şekilde Bahçeağıl köyünde mola verdi. Mola esnasında bisikletçilere festival anısı olarak madalyalar dağıtıldı. Organizasyon tarafından belirlenmiş turun ikinci bölümünü de başladıkları nokta olan Velimeşe'de önemli bir kaza ve yaralanma olmadan bitiren katılımcılara tur sonunda pilav ve ayran ikram edildi.

Şenliğin final bölümünde katılan gruplara teşekkür edildi ve plaketleri takdim edildi. Keşan DOÇEK adına plaketi Başkan Hakan Eşme Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel'den aldı.

Sürprizlerle dolu ve heyecanlı olan son bölümde sponsor firmaların katkıda bulunmuş olduğu hediyelerin çekilişleri yapıldı. Çekilişler esnasında Keşan DOÇEK Ailesinden iki kişiye bu güzel günün anısına hediye çıktı. Çıkan hediyeler ihtiyacı olanlara verilmek üzere organizasyona bırakıldı ve teşekkür konuşmaları ardından şenlik sona erdi.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Keşan DOÇEK ailesi olarak organizasyonu düzenleyen muhtar Mehmet Erkul nezdinde Velimeşe Muhtarlığına, katılan tüm bisikletçi dernek, kulüp ve gruplara, destek veren resmi kurum ve kuruluşlar ile özel sektör kuruluşlarına teşekkür ederek; Böylesi keyifli ve yürekleriyle konuklarını karşılayan bir organizasyonda bulunmanın kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini, ayrıca bu vesile ile bisikletçi dostlarla görüşüp hasret giderme imkânı bulduklarını, bu büyük toplantıda gerek kaza gerekse diğer nedenlerden hayatlarını kaybeden bisikletçi arkadaşların anılmasının da anlamlı olduğunu söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol