DOÇEK yoğun bir haftayı geride bıraktı

Hafta sonu Lapseki Dumanlı Dağlarda bir doğa yürüyüşü yapan DOÇEK üyeleri, hafta içi de bir çok faaliyete katıldı.

DOÇEK yoğun bir haftayı geride bıraktı

Hafta sonu Lapseki Dumanlı Dağlarda bir doğa yürüyüşü yapan DOÇEK üyeleri, hafta içi de bir çok faaliyete katıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Nisan 2019 Salı 09:45
DOÇEK yoğun bir haftayı geride bıraktı

HABER MERKEZİ

DOÇEK ekibinin bu haftaki güzergahında Dumanlı Dağlar vardı. Ekip Lapseki'nin güneyinde bulunan ve yılın bir çok döneminde sisle kaplı olmasından dolayı adına Dumanlı Dağlar denilen coğrafyada bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde Dumanlı Dağlar bölgesine gelen kalabalık yürüyüş ekibi ilkbaharın muhteşem görselliklerini en cömert şekilde sunan bu coğrafya bir kez daha küçük büyük her yaştan katılan ekibi kendisine hayran bıraktı. Doğanın güzelliklerini “Masal gibi bir ortam” diye ifade eden doğaseverler; akan dereler, kuş sesleri, yeşilin bin bir tonu, rengarenk çiçeklerle adeta büyülendi. DOÇEK parkurları arasında hem ilk, hem sonbaharda iki kez gidilen parkur olmasının nedeni de katılımcılar tarafından anlaşılmış oldu. Öğle yemeği molasını dere kenarında veren yürüyüş ekibi, yanlarında getirdikleri kumanyaları bülbül ve su sesleri eşliğinde yedikten sonra yürüyüşlerine devam etti. DOÇEK ekibi faaliyetlerini akşamüstü planlanan saat ve noktada bitirdi ve geri dönüşte Gelibolu'daki serbest zamanın ardından Keşan'a sorunsuz bir şekilde döndü. DOÇEK ailesine dahil olan Fatih Duman, Dumanlı Dağlara hayran kaldığını en sevdiği parkurlardan biri olduğunu dile getirdi. Yürüyüş, bisiklet turları ve voleybol etkinliğinde oldukça aktif olan Fatih Duman bu ortamın paha biçilemez olduğunu küçük büyük herkesin bu aile ortamında rahat ve eğlenceli vakit geçirebileceğini ifade etti ve organizasyonlarda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın' da Hükümet Meydanında yapılan törenin ardından, DOÇEK' liler 23 bisiklet ve 23 yürüyüşçü ile başlayan kortej yürüyüşü ve bayram törenleri Cennet Bahçesinde son buldu.

DOÇEK 25 NİSAN'DA MECİDİYE' DE ÇED TOPLANTISINDAYDI

25 Nisan perşembe günü yönetim kurulundan bir ekip Mecidiye'de yapılan ÇED Halkın Katılımı Toplantısına katıldı ve itirazlarını yazılı bir şekilde gelen yetkililere iletti.

Aynı gün bir grup DOÇEK'li Çanakkale'deydi.

25 Nisan 2019 Perşembe günü Seddülbahir'de bulunan Ertuğrul Koy’unda “Yavrularım Biz Geldik” etkinliğine DOÇEK'li anneler katıldı. Şehitler için denize karanfiller bırakan anneler duygu dolu anlar yaşadı. Anıt'a çelenk bırakmalarının ardından “Şehitlerimizin ruhları şad olsun” diyerek geri dönen anneler, ayrıca faaliyet sorumsu Hikmet Selim Yılmaz'a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol