DSP'nin yıldönümünü, 3 ilçe birlikte İpsala'da kutladı

Cavit Deniz: “İpsala Belediyesi’ne ak güvercini dikeceğiz”

DSP'nin yıldönümünü, 3 ilçe birlikte İpsala'da kutladı

Cavit Deniz: “İpsala Belediyesi’ne ak güvercini dikeceğiz”

15 Kasım 2013 Cuma 09:01
DSP'nin yıldönümünü, 3 ilçe birlikte İpsala'da kutladı
 Demokratik Sol Parti (DSP)’nin 28’inci kuruluş yıldönümü, dün İpsala’da, Keşan, Enez ve İpsala ilçe örgütlerinin katılımıyla kutlandı.

Saat 11.45’te İpsala Cumhuriyet Meydanı Atatürk heykeli önünde düzenlenen tören, çelek sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.  

Daha sonra  DSP İpsala İlçe Başkanı Süleyman Onar, DSP Genel Başkanı Masum Türker’in gönderdiği mesajı okudu.

Onar, Demokrat Sol Parti’nin 28. kuruluş yıldönümünde İpsala, Keşan ve Enez olmak üzere hep birlikte tek yumruk olarak böyle anlamlı bir günde İpsala DSP İlçe Teşkilatında birarada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bu birlikteliğin kendilerine güç kattığını ve bu güçle de tabandan çalışmaya başlayarak tavana yükselerek iktidar olacakları söyledi.

Onar’ın ardından günün anlamı ile ilgili söz alan Keşan DSP Üyesi Cavit Deniz şu açıklamayı yaptı:

“Bugün İpsala’da ilk kez ilçe merkezine sığmayan bir kalabalıkla karşı karşıyayız.  Bu ilçe merkezine sığmamamız, gönülleri fethettiğimiz ve gönüllere sığma anlamında sağlıklı bir çalışma içerisinde olduğumuzun göstergesidir. Ben inanıyorum ki bizler Türkiye’de geçen yerel seçimlerde nasıl Türkiye’nin batısı Enez ise Enez’in burçlarına partimizin amblemini dikmişsek bu yerel seçimlerde de sizlerin kararlı duruşunuz ve karalı bakışlarınızdan anladığım kadarı ile kardeşimiz Özer Çınar ile Türkiye’nin batısında İpsala’ya Demokratik Sol Parti’nin bayrağını dikeceğiz. Şu karşıdaki belediyenin makam odasına güvercin bayrağını koyacağız. Ben bunu şu inançla söylüyorum. Önemli olan karalılıktır. Önemli olan inanmaktır. Önemli olan kendine güvenmektir.  İpsala’nın son seçeneği ve sol seçeneği; dürüst, işinde başarılı, çevresinde sayılan sevilen, toplumda kredisi olan aday diyorsanız işte size dürüst ve ak pak bir aday. Gerçi bizim “ak”larımızı çaldılar. Birisi partisinin adına koydu. Sessiz devrimimizi çaldılar. Ak günleri de çaldılar. Çaldılar, çaldılar ama bitiremediler, biz varız. Var olduğumuz da İpsala’da şu törenle ortaya çıkmıştır. Sözlerimi bitirmeden son olarak yine şunu vurguluyorum: şu karşıdaki belediye binasına ak güvercini dikeceğiz” şeklinde konuştu.  

DSP İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Özer Çınar ise günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün yanımızda olarak bizi yalnız bırakmayan İpsalalı partililerimize ve dışarıdan gelen partili arkadaşlarımıza, ayrıca partili olmayan ama bugün bizimle olan, günümüze katılarak bizi onurlandıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Demokratik Sol Parti halk hareketi olarak kurulmuştur. Halk hareketi olarak başlamıştır. Ben şuna inanıyorum şu anki Türkiye’nin siyasi çizgisinde halk, iktidar ve muhalefet partilerinin arasında sıkışmış durumda hissediyor kendini diye algılıyorum. Bunun hem yerelde hem genelde böyle olduğunu hissediyorum. Biz burada alternatif olarak başka seçenekler olduğunu da insanlara göstermiş oluyoruz. Bunu değerlendirecek kişi tabii ki halktır. Biz burada bu süreci başlattık başarılı olacağımıza da inanıyoruz. DSP’nin çok sağlam bir tabanı olduğunu biliyorum. Eğer bunu gençlere daha iyi şekilde anlatırsak başarımızın artacağı inancındayım. Buradaki çevrede hangi eve gidersek gidelim, hangi köye, hangi ilçeye gidersek gidelim inanıyorum ki her evde en  az bir kişi yaşlısından gencine DSP’ye oy vermiştir. Bu duygular ile biz yola çıktık. Ve başarılı olacağız.”

Programa, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, DSP İpsala İlçe Başkanı Süleyman Onar,  DSP Keşan İlçe Başkan Vekili Yusuf Nalbantoğlu, DSP İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Özer Çınar, Enez Eski İl Genel Meclis Üyesi Rahim Yılmaz ve partililer katıldı. 
Son Güncelleme: 15.11.2013 09:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol