Edirne’de memura günde 1 saatlik spor izni

Reçetemiz spor

Edirne’de memura günde 1 saatlik spor izni

Reçetemiz spor

07 Ağustos 2015 Cuma 09:22
352 Okunma
Edirne’de memura günde 1 saatlik spor izni
 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in girişimleriyle obeziteyi önlemek için başlatılan, “Reçetemiz Spor” adı verilen kampanyada fazla kilolarından kurtulmak isteyen 75 kişi bu sabah yürüyüşe başladı. Vali Şahin yürütülen proje kapsamında sabah sporu yapan her memura işe 1 saat geç gelme izni verdiğini açıkladı.

Edirne Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, koordinasyonu ile kent genelinde 19-40 yaşları arasında hastanede tedavi gören obezite hastalarının doktor kontrolünde spor yapıp sağlıklarına kavuşmaları için “Reçetemiz Spor” projesi kapsamında 75 kişi sabah yürüyüşüne başladı.  Edirne Şükrü Paşa Stadında yapılan sabah sporunun ilk gününe, fazla kilolarından kurtulmak isteyen 75 kişi ile birlikte Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Serhat Ocak ve diğer kurum müdürleri ile bazı kurumlarda çalışan çok sayıda memur katıldı.

Sabah sporu yapmanın sağlık için çok faydalı olduğunu bunun için herkesi spor yapmaya davet eden Vali Şahin, sabah sporu yapan her memurun işe 1 saat geç gelmesine izin vereceğini açıkladı. Memurun mesaiye saat 08.30'da başladığını ancak spor yapanların Edirne Valiliğine yapacağı yazılı başvurusu halinde mesaiye 09.30'da gelmelerine izin vereceğini anlatan Dursun Ali Şahin, şöyle konuştu: "Spor yapan memurun daha sağlıklı daha, verimli olacağını biliyorum. Ben bunu yapmaya başladığımda çok iyi yaşadım ve hala her sabah yaklaşık 4.5 kilometre yürüyorum. Herkesi sabah yürümeye davet diyorum. Fazla kilolarından kurtulmak için spor yapan 75 kişi uzmanlar denetiminde. Sporcularımızın yürüyüşe yani spora başlamadan önce kan değerleri alındı. Bunlar takip edilip 6 aylık süre sonunda gelinen nokta değerlendirilecek. Buraya gelen spor yapanlar stadın etrafında 4.5 kilometre yürüyecek. Ben de sabahları zaman zaman  gelip buraya kampanyaya katılanlarla birlikte yürüyeceğim" Dursun Ali Şahin, daha önce kamu binalarında ilk 3 kata kadar asansör kullanımını yasaklamıştı.

Son Güncelleme: 07.08.2015 09:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol