Edirneli Şehit Polis Nefize Özsoy, öğretmen olarak atanamayınca polis olmuş

ÖĞRETMEN OLARAK ATANAMADI

Edirneli Şehit Polis Nefize Özsoy, öğretmen olarak atanamayınca polis olmuş

ÖĞRETMEN OLARAK ATANAMADI

10 Haziran 2016 Cuma 00:27
Edirneli Şehit Polis Nefize Özsoy, öğretmen olarak atanamayınca polis olmuş
 Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan 32 yaşındaki bir kız annesi polis memuru Nefize Özsoy’un, üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirmesine rağmen atanamayınca polis olduğu bildirildi. Şehit polis memuru Nefize’nin 4 yaşındaki kızı Eylül Elif, annesinin öldüğünü psikologlardan dün öğrendi.

Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne önceki gün bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda Polis Memuru Nefize Özsoy da şehit oldu. Edirneli olan polis memuru Nefize Özsoy’un şahadet haberini Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan annesi Hafize ve babası Süleyman Çetin verdi. Önceki günden bu yana gözyaşı dinmeyen anne ve babasına komşuları ve yakınları taziye ziyaretlerinde bulundu. Sağlık ekiplerinin kontrolünde olan anne Hafize Çetin ise evlat acısıyla gözyaşlarına hakim olamadı ve sık sık feryat ederek baygınlık geçirdi. Çevredeki tüm apartmanların balkonları Türk bayraklarıyla donatıldı.

ANNESİNİN ŞEHİT OLDUĞUNU PSİKOLOGLARDAN ÖĞRENDİ

Şehit polis memuru Nefize ve Cumhur Özsoy’un 4 yaşındaki kızları Eylül Elif ise annesinin şehit olduğunu dün eve giden psikologlardan öğrendi. Gözyaşlarına boğulan küçük kızı, görüşmeye giden polis memurlarıyla psikologlar sakinleştirdi. Küçük Elif’e, anne ve babasının şehir dışında görev yapması nedeniyle Edirne’de kaldığı ve burada bakıldığı belirtildi.

ÖĞRETMEN OLARAK ATANAMADI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanan Nefize Özsoy’un 2007 yılında mezun olduğu ve atanamadığı içinde polis olmaya karar verdiği öğrenildi. 6 yıllık polis memuru olan Özsoy’un ilk görev yeri olan İstanbul’da 3 yıl kaldıktan sonra şark görevi için Mardin’in Midyat ilçesine tayin olduğu bildirildi.

EŞİNİN CENAZESİNİ ALMAYA GİTTİ

Mardin’deki terör saldırısında eşi Nefize Özsoy’un şehit olduğu haberini aldıktan sonra rahatsızlanan Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cumhur Özsoy, tedavisinin tamamlanmasının ardından dün sabah Mardin’e gitti. Yaklaşık 6 ay önceki bir terör saldırısında ağır yaralanan ve tedavisinin ardından Kırklareli’ne atanan Cumhur Özsoy’un eşinin cenazesiyle birlikte Edirne’ye geleceği kaydedildi.

Bugün öğle vaktinde Selimiye Camii’nde düzenlenecek olan cenaze töreninin ardından şehit polis memuru Nefize Özsoy, yeni şehir mezarlığında toprağa verilecek.

BELEDİYE ÜCRETSİZ OTOBÜS KALDIRACAK

Cenaze törenine katılmak isteyenler için, Keşan Belediyesi, bugün saat 10.00’da, Atatürk Parkı önünden ücretsiz olarak otobüs kaldıracak. 

Son Güncelleme: 10.06.2016 00:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol