Eğitim

3091 Sayılı Kanunun uygulanması ile ilgili hizmet içi eğitim verildi

Eğitim

3091 Sayılı Kanunun uygulanması ile ilgili hizmet içi eğitim verildi

14 Ocak 2014 Salı 08:19
Eğitim
 Keşan’da bulunan kurum temsilcilerine ve çalışanlarına Kaymakam Bekir Dınkırcı tarafından 3091 Sayılı Kanun’un uygulanması ile ilgili hizmet içi eğitim verildi.

Dün saat 15.00’te Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda, Dınkırcı başkanlığında yapılan toplantıya,  Yazı İşleri Müdürlüğü, Özel İdare Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Malmüdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü ve Kadastro Müdürlüğü daire amirleri ve personelleri katıldı.

Dınkırcı, toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada, “3091 Sayılı Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüz ve Müdahalelerin Önlenmesine ilişkin olarak ilgili Kanun ve Yönetmeliğin 62. maddesine göre toplanmış bulunuyoruz.

Her yıl Ocak ayında düzenlenen hizmet içi eğitim çalışmamız devam ediyor. Buradaki temel amacımız, ebetteki adli yargı kuruluşları kendi kararlarını verene kadarki süreçte emniyet ve asayişi tahsis edebilmektir.” dedi.

Daha sonra Dınkırcı tarafından 3091 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliği konusunda ayrıntılı bilgi verildi. Örnek yargı kararları açıklandı.

Bilgi Edinme Kanunu kapsamında gelen yazılara zamanında cevap verilmesini isteyen Dınkırcı, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden, Yüksek Seçim Kurulu kararları doğrultusunda talep olması halinde İlçe Seçim Kurulu’na araç, gereç ve personel konusunda yardımcı olmalarını istedi.

Hizmet içi eğitim toplantısı, katılımcılardan gelen soruların cevaplanması, görüş ve düşüncelerin paylaşılması ile sona erdi.

 

Son Güncelleme: 14.01.2014 11:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol