mersin escort

El Sanatları Kursları Sergisi açıldı

Keşan Belediyesi El Sanatları Kursları Sergisi’nin açılışı dün yapıldı.

El Sanatları Kursları Sergisi açıldı

Keşan Belediyesi El Sanatları Kursları Sergisi’nin açılışı dün yapıldı.

07 Haziran 2013 Cuma 14:19
273 Okunma
El Sanatları Kursları Sergisi açıldı
 Saat 12.00’de Keşan Belediyesi Eski İtfaiye bahçesindeki Belediye Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşen Sergi açılışına Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Sabri Küçükkarakaş,  Cemil Kılavuz, Belediye Meclis üyeleri Zeynep Gürel, İlhan Boz ile kursiyerler katıldı.

Sunuculuğunu Keşan Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Personeli Ayşe Gamze Özkan’ın yaptığı serginin açılış konuşmasını Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan yaptı.

Özcan 2005 yılından beri bu tür sosyal etkinliklere destek verdiklerini belirterek “Her geçen yıl verdiğimiz kurs sayısı giderek artmakta. Bu yıl da daha önceki yıllarda olmayan Seramik ve Ebru Kursu açtık. Bunların haricinde insanın iş bulma sürecinde lazım olan İngilizce Kursları açtık. El Beceri Kurslarımızın bir çok dalı mevcut.Biz belediye olarak bunları destekledik ama tabandan da bir talep gelmesi gerekiyordu bunları yapabilmemiz için.Tabandan gelen talep bizi fazlasıyla memnun etti.Sayın Kaymakamım gururla söylüyorum.Belediyemiz her geçen yıl bu tür kursları yapma imkanlarına giderek daha fazla ulaşmakta.Kültür Sarayı’nı kullandık.Köy Garajının oradaki Keşan Belediyesi Sosyal ve Sanat Hizmet Merkezi’ni kullandık.Daha sonra TREDAŞ’tan bu binayı satın aldık.1800 metre kare yer.Burayı belediye ek hizmet binası olarak hayata geçirdik.3 birimimizi buraya taşıdık. Üst katlarını da bu tür etkinliklerimizde kullanmaya tahsis ettik. 2 yıl sonra bitecek olan Pazaryeri Projemizde benim ifademle ‘Esnaf AVM’ kompleksinin içersinde buna benzer daha fazla mekana sahip olacağız. Bu demektir ki Keşan’ın sosyal ve kültürel hayatına, tabandan gelen talebi karşılama yönünden biz de bir şeyler sunuyoruz. O yüzden sosyal etkinliklere, bu tür kurslara zaman ayırma şansımız, mekanlarımız çoğaldıkça daha fazla olacak. Öncelikle kurslara katılanlara, kurslarda eğitimci öğretici olarak görev alan öğretmenlerimize, eğitmenlerimize ve ekibime, mekanlarını kullandığım sayın Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimiz bu kurslarla ekonomik olarak da ailelerine katkı sağlamaktadırlar. Bizim hedefimiz esasında bu. Gerek Halk Eğitimin yaptığı kurslarda gerek bizim yaptığımız kurslarda olsun, bu kursların temelinde ekonomiye bir artı değer katmak yatmaktadır. Seneye umarım bu sayıdan daha fazla sayıdaki hemşehrilerimizle bu kurslara devam edeceğiz.” dedi.

Özcan’ın ardından konuşan Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı da bu kurslara emek veren Keşan Belediye başkanı ve ekibine teşekkür ederek,”Siz çok değerli kursiyerlere ve öğretmenlere ilçenin kaymakamı olarak da ayrıca teşekkürlerimi sunarım.Bu tür çalışmalarda benim temel öngörüm şudur: Olayın sadece hobi boyutunda kalmayıp , sosyo ekonomik kültürel etkileşmeyi en üst seviyelere çekebilmektir.Bu bağlamda bölgenin de turizm bölgesi olması hakikaten ciddi bir potansiyeli kendiliğinden ortaya çıkarmaktadır.Çok farklı kurs dalları duydum.Bu çalışmaları hep birlikte gezeceğiz.El emeği göz nuru olduğu için de zaten nitelikli ve nicelikli çalışmalar olduğuna inanıyorum. Sergi hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kurs Koordinatörü Belediye Meclisi Üyesi Zeynep Gürel ile El Nakışı Öğretmeni Kadriye Sonçağ, Giyim Öğretmeni Sevil Özçakır, Ev Tekstili Öğretmeni Ayşe Çayır ve Seramik Öğretmeni Elif Gezer’e plaketleri Dınkırcı ve Özcan tarafından verildi.

Gezer de Dınkırcı ve Özcan’a kursta yaptıkları işlerden birer hediye verdi.

Ebru Öğretmeni Tekin Demir de Özcan’ın Ebru Kursu’nu ziyaret ettiği sırada yaptığı ebru çalışması ile kendisinin yaptığı bir ebru çalışmasını Özcan’a hediye etti.

Ardından sergi Dınkırcı, Özcan ve Boz tarafından açıldı.          

Konuklar, daha sonra sergiyi ziyaret ederek, kurs öğretmenlerinden kursla ilgili bilgiler aldı.

Sergi yarın saat 19.00’a kadar açık kalacak ve ziyaret edilebilecek.Son Güncelleme: 07.06.2013 14:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol