Engin Çoğal:

“Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet ediyoruz”

Engin Çoğal:

“Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet ediyoruz”

25 Mart 2016 Cuma 00:20
Engin Çoğal:
 Birleşik Kamu iş Konfederasyonu Genel Özlük Hukuk TİS Sekreteri Engin Çoğal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Karaman’daki çocuk istimrarı hakkında “Bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" açıklamasına tepki gösterdi. Çoğal’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Karaman'da çocuk öğrencilere tecavüz skandalıyla ilgili ‘Karaman'da olan konuyla ilgili olarak ilk vaka ortaya çıkar çıkmaz hemen hukuki açıdan bakanlığımız müdahil oldu. Bu olay bizim hizmetleriyle her zaman gurur duyduğumuz vakıfla ilişkilendirilmek istendi ki bu vakfımızda bir süre görev yapmış onun da ne kadar olduğunu vakıf çalışanları açıkladı. Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz’ açıklaması, tüm halkımız üzerinde büyük bir infiale neden olmuştur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı'nı savunarak, bu suçun bir defaya mahsus işlenmiş olmasının mazur görülebileceğini söyleyerek, Vakfı korumuş aynı zamanda tecavüzü de meşrulaştırmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun bu beyanları Türk Ceza Kanunu’nun 215.  maddesinde tanımlanan ‘suçu ve suçluyu övme’ niteliğindedir. Ayrıca yine Türk Ceza Kanunu’nun 257/2 fıkrasına göre ‘görevinin gereğini yapmakta gecikme’ haline delalet eden aynı sözleri sebebiyle ‘görevi ihmal’ suçu da oluşmuştur.

Karaman’da yaşanan çocuk istismarı olayı toplumumuzda derin bir yara açmıştır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, bu hukuka aykırı açıklaması ve tavrı ile yarayı daha da derinleştirmiş. Bu tavır ve söylem kabul edilemez.

Bu nedenlerle Birleşik Kamu İş Konfederasyonu olarak, Sema Ramazanoğlu’nu istifaya davet ediyoruz.”

 

 

Son Güncelleme: 26.03.2016 00:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol