Eski Müdür Gücüyener, hukuk savaşını kazandı

Dava sürecinde sona gelindi

Eski Müdür Gücüyener, hukuk savaşını kazandı

Dava sürecinde sona gelindi

04 Ağustos 2015 Salı 09:44
827 Okunma
Eski Müdür Gücüyener, hukuk savaşını kazandı
 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 16-22 Ekim 2014 tarihleri arasında yaptığı“İlk Defa Ve Yeniden Müdür Olarak Görevlendirilecekler İçin Yapılan Sözlü Sınav” sonrası “Değerlendirme yapılamadı” sonucu alan Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve eski Okul Müdürü Mustafa Gücüyüner’in, görevine iadesi için açtığı davada sona gelindi.

MAHKEME, EDİRNE VALİLİĞİ’NİN AÇTIĞI DAVA KONUSUNU İPTAL ETTİ

Mustafa Gücüyener’in, 2014/1314 sayılı dosya nolu Edirne İdare Mahkemesi’ne açmış olduğu davada 12 Şubat 2015 tarihinde Edirne İdare Mahkemesi’nin vermiş olduğu yürütmenin durdurulması kararı oybirliği ile alınmıştı. 7 gün içerisinde Edirne Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere yürütmenin durdurulması kararına Edirne Valiliği itiraz etmiş ve itiraz sonucunda 18 Mart 2015 tarihinde yürütmenin durdurulması kararının kaldırılmasına Edirne Bölge İdare Mahkemesi’nce karar verilmiş, dava esastan Edirne İdare Mahkemesi’nde görüşülmeye devam etmişti.

Edirne İdare Mahkemesi, Mustafa Gücüyener’in Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’ndeki Müdürlük görev süresinin uzatılması hakkında düzenlenen değerlendirme formu somut ve objektif tespitlere dayalı olarak düzenlenmediğinden, Mustafa Gücüyener’in 56,25 puan takdir edilmek suretiyle başarısız sayılarak görev süresinin uzatılmamasına ilişkin dava konusunda işlemde hukuka uygunluk bulunmadığı sonucuna vardı. Mahkeme, açıklanan nedenle dava konusu işlemin iptaline, yargılama giderlerini davalı idareden alınarak, davacı Gücüyener’e verilmesine oyçokluğuyla 7 Temmuz 2015 tarihinde karar verdi.

75 PUAN ALTI BIRAKILARAK BAŞARISIZ İLAN EDİLDİM

Mustafa Gücüyüner, 22 Ekim 2014 tarihinde yapılan “İlk Defa Ve Yeniden Müdür Olarak Görevlendirilecekler İçin Yapılan Sözlü Sınav”ını, “Türkiye’de benim durumumda olan 8 bin civarında okul yöneticisi var. 9 yılda 7 tane takdir ve başarı belgesi ödülüm olduğu halde 75 puan altı bırakılarak başarısız ilan edildim, o belgeleri neden verdiniz?” diye konuşarak protesto etmişti.

Son Güncelleme: 04.08.2015 09:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol