Fener alayı ilgi gördü

Keşan Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in 95.yıldönümü nedeni ile gerçekleşen Fener Alayı Yürüyüşü ve Ali Altay konseri büyük ilgi gördü.

Fener alayı ilgi gördü

Keşan Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in 95.yıldönümü nedeni ile gerçekleşen Fener Alayı Yürüyüşü ve Ali Altay konseri büyük ilgi gördü.

Medya Keşan
Medya Keşan
31 Ekim 2018 Çarşamba 10:51
Fener alayı ilgi gördü

HABER MERKEZİ

Fener Alayı Yürüyüşü saat 20.00’de eski itfaiye binası önünden başladı. Yürüyüşe CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Cengizhan Aktan, Salim Şevik, CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkan Aday Adayı Ender Mağden ile İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Eski İtfaiye binasından başlayan ve Önder Caddesini müteakiben Tekel Meydanı’ndan sonra Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde sona eren yürüyüşün ardından saat 20.30’da Ali Altay konseri gerçekleşti. Konseri yaklaşık 7 bin kişi izledi. Ali Altay konserinde Okan Gaytancıoğlu ile birlikte elindeki Türk Bayrağı ile sahneye gelen Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Ali Altay’a Keşan’a ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine bir buket çiçek hediye etti. Altay da kendisine takdim edilen çiçeği eşini sahneye davet ederek kendisine hediye etti ve Keşanlıların kendisini hemşeri olarak kabul etmelerini isteyerek “Bu çiçeği tüm güzelliklerin altına imza atan tüm kadınlarımız adına bu çiçeği alıyor ve bu güzel çiçeği değerli eşime armağan ediyorum. Bütün kadınlarımıza güçlü bir alkış istiyorum. Cumhuriyetimizin 95.Yıldönümü kutlu olsun. Sizleri bizlerle buluşturan Keşan Belediye Başkanı ağabeyimiz Mehmet Özcan’a teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra söz alan Özcan’da şunları söyledi. “Değerli hemşerilerim, Cumhuriyetimizin 95.yıldönümü hepimize hayırlı olsun. Nice 95 yıllara ebediyete kadar Türkiye Cumhuriyeti diyorum.”

Ali Altay konserin ilerleyen bölümünde bir öğrenciyi sahneye davet ederek konseri izleyenlerle birlikte Andımızı okutması da büyük alkış topladı. Altay konseri İzmir Marşı’nın tüm katılımcılar tarafından coşku ile söylenmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol