Feyzullah Aktan, "Örnek Kıdemli Vatandaş" olarak Trakya’yı temsil edecek

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Yurt dışından ve yurt içinden, TC. Dışişleri Bakanlığının, Büyükşehir Belediyelerinin ve sivil toplum Örgütlerinin seçtiği ''Örnek Kıdemli Vatandaş” seçimi  hakkında açıklamalarda bulundu.

Feyzullah Aktan, "Örnek Kıdemli Vatandaş" olarak Trakya’yı temsil edecek

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Yurt dışından ve yurt içinden, TC. Dışişleri Bakanlığının, Büyükşehir Belediyelerinin ve sivil toplum Örgütlerinin seçtiği ''Örnek Kıdemli Vatandaş” seçimi  hakkında açıklamalarda bulundu.

07 Eylül 2017 Perşembe 01:29
Feyzullah Aktan, "Örnek Kıdemli Vatandaş" olarak Trakya’yı temsil edecek

HABER MERKEZİ

Çoğal, konu ile ilgili şunları söyledi: "TÜRYAK bu yıl Trakya Bölgesinden  örnek kıdemli vatandaş seçme onurunu, yapmış olduğumuz başarılı  çalışmalarımızdan dolayı Edirne TEMA Vakfı İl Temsilciliğine  vermiştir. TEMA Vakfı  Edirne İl Temsilciliği olarak  bu onurlu görevi yerine getirme sorumluluğu içerisinde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda; meslek hayatında başarılı, sosyal  faaliyetlerde öncü ve lider olan , toplumun takdir ve sevgisini kazanmış ,  örnek kişilik sergileyen   çok değerli büyüğümüz duayen gazeteci Feyzullah Aktan'ın ‘’Örnek Kıdemli Vatandaş’’ olarak  bölgemizi temsil etmesi uygun görülmüştür. Yaşlıların sesi ve yaşlı haklarının en üst düzeyde savunucusu olan Yaşlılık Konseyi Derneği – TÜRYAK, örnek kıdemli vatandaş olarak daha önceki yıllarda Süleyman Demirel, Hayrettin Karaca, Nihat Gökyiğit, Prof. Dr. Aysel Çelikel, Hakkı Devrim, Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, Prof. Muazzez İlmiye Çığ ,Prof.Dr. İhsan Doğramacı, Aydın Boysan ,Kamran İnan  ve  Prof. Dr. İoanna Kuçuradi olmak üzere daha bir çok değerli büyüğümüz Örnek Kıdemli Vatandaş olarak  seçilmişlerdir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kudretiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.' ifadesinden hareketle TÜRYAK dil, din, ırk, milliyet ve cinsiyet farkı gözetmeksizin, dünyanın neresinde olursa  olsun tüm kıdemli vatandaşların onurlu, saygın ve bağımsız bir yaşam hakkına sahip olduklarını savunarak yaşlı hakları ve yaşlılarla ilgili sosyal politikaların oluşturulmasında ilgili tüm ulusal ve uluslararası örgütlerle ortak çalışma ve işbirliğini hedeflemektedir. TÜRYAK yaşlıların sorunlarına çözümler üreten ve araştıran bir şemsiye kuruluştur. Bu amaçları doğrultusunda sosyal sorumluluk bilinci olan tüm ulusal ve uluslararası ortak çalışmaları önemser. Yaşamın her alanında yaşlıların hayatını kolaylaştıracak ulusal ve uluslararası düzenlemelerin çıkartılmasında aktif bir güç olmuştur. 'Ulu Çınarlara' ödülleri 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Mövenpick Otel’de  törenle verilecek. Düzenlenecek olan ödül töreninde, İpsala pirinciyle, ilimizin yurt içi ve yurt dışı tanıtımında  katkı sunacak olan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.  Bu yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı , Büyükşehir Belediyeleri ve STK’lar tarafından seçilen  toplam 40 Örnek Kıdemli Vatandaş, ödül töreninde bir araya gelerek; önder olmanın, örnek olmanın onurunu yaşayıp paylaşacaklar."

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol