Fikr-i Asım Derneği'nden, Ozan Arif'e suç duyurusu

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Keşan İlçe yöneticileri, ülkücü kimliğiyle tanınan şair Ozan Arif'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hitaben yazdığı içinde 'şerefsiz' ifadesi geçen şiiri nedeniyle dün savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Fikr-i Asım Derneği'nden, Ozan Arif'e suç duyurusu

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Keşan İlçe yöneticileri, ülkücü kimliğiyle tanınan şair Ozan Arif'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hitaben yazdığı içinde 'şerefsiz' ifadesi geçen şiiri nedeniyle dün savcılığa suç duyurusunda bulundu.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 11:03
Fikr-i Asım Derneği'nden, Ozan Arif'e suç duyurusu

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Keşan İlçe Başkanı Asım Göksu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ender Özgen, Oğuz Birci, Ömer Gümüş, Oğuz Dinç ile Sami Kaya, Ozan Arif lakabıyla bilinen şair Arif Şirin'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hitaben yazdığı şiirde kendisine hakaret içeren ifadeler kullandığını öne sürerek Keşan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı ve Ozan Arif hakkında  Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili basın açıklamasını okuyan Asım Göksu, "Bugün ülkücü camianın sanatçısı diye bilinen Ozan Arif lakaplı Arif Şirin'in 27 Haziran 2017 tarihinde kamuoyuna yansıyan hakaret dolu beyan ve ifadeleri nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye apaçık işaret eden şiiri nedeniyle suç duyurusunda bulunmak ve Ozan Arif'i kınamak üzere toplandık. MHP'nin bilge lideri dava adamı Devlet Bahçeli etrafında bazı ülkücü ve milliyetçi gibi görünüp dış güçlerin himayesinde olduklarını tespit ettiği kişileri ivedilikle ülkücü hareketten ihraç ettiği tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Ülkemizin son zamanlarda iç ve dış nifak yuvalarının saldırısı altında olmasını fırsat bilerek dört bir yandan saldırmaya başlayan bazı odaklar kendilerini apaçık meydana çıkardıkları gibi devlet karşıtı tüm odaklarla işbirliği içine girmişlerdir. Devletimizin ve milletimizin bekası için milliyetçilik adına yapması gereken ne varsa yapan devlet başkanının yanında dik duran Türkmen beyimiz Devlet Bahçeli'ye ağza alınmayacak hakaret dolu beyan ve ifadelerle yazdığı şiire kinini ve nefretini kamuoyu önünde kusmuş olan Ozan Arif'i şiddetle kınıyor, Devlet Bahçeli'nin yanında olduğumuzu açıkça belirtiyor, tüm yargı organlarını göreve davet ediyoruz." dedi.

DEVLET BAHÇELİ'DEN ÖZÜR DİLEMELİDİR

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yapılan bu saygısızlığa sessiz kalmadıklarını ifade eden Göksu, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli’nin son dönemde özellikle de 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında ve sonrasında dik duruşu, devletimizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusundaki açıklamaları ve tebaasına verdiği talimatlar da göstermiştir ki, ülkesini, vatanını, bayrağını, milletini ve devletini seven, bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağına emin olduğumuz Sayın Bahçeli’ye yapılan bu saygısızlığa sessiz kalmamızı ve kimse bizlerden oturduğumuz yerden gazete ve televizyonları takip etmemizi beklemesin.  Ozan Arif lakaplı Arif Şirin, yıllarca bu ülkede 'ozan' lakabıyla hürmet gösterilmesine vesile olan ayrıca MHP'nin tüm etkinliklerinde itibar görmesini de sağlayan Devlet Bahçeli'den yapmış olduğu hadsizliği nedeniyle özür dilemelidir.” 

HİÇBİR PARTİNİN ÖN VEYA ARKA BAHÇESİ OLMADIK

Asım Göksu, dernek olarak Türkiye’nin 4’te 3’ünde ve 19 ülkede teşkilatlandıklarını ve hiçbir partinin ön veya arka bahçesi olmadıklarını dile getirerek, “Hiçbir haksızlığa razı gelmeyeceğimizi ve yapılan hiç bir haksızlığın da karşısında susmayacağımızı beyan ederiz. Başvurumuzda sunmuş olduğumuz suç unsuru delillerin Cumhuriyet Başsavcılığımızın gerekli incelemeleri yaparak, bu usulsüz ve hakaret vari saldırıyı cezalandıracağını umuyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu ana kadar vermiş olduğu amansız mücadelede aziz milletimizin hayır duaları ile dimdik ayaktadır ve ayakta kalacaktır. Sayın Erdoğan, devletimizin bekası için vermiş olduğu mücadelede arkasına milliyetçi kardeşlerinin de tam desteğini almış ve devletimizin şer güçlere karşı verdiği mücadelede Milliyetçi Hareket Partisi’nin dik duruşu da gönülleri fethetmiştir. Buradan milli görüşün reisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve ülkücü hareketin reisi Sayın Devlet Bahçeli’ye sesleniyoruz, koca reisler dik durun eğilmeyin aziz vatanımızı böldürmeyin aziz vatanımız tarihte Türk’tür, bugünde Türk’tür, yarında Türk’tür ilelebet Türk kalacaktır. Aziz Türk milleti şer güçlere karşı dualarla dimdik ayaktadır ve ayakta kalacaktır çünkü bu aziz milletin adı büyük Türk milletidir. Allah devletimizi var etsin.” diye konuştu.

Asım Göksu ve yönetim kurulu üyeleri, basın açıklamasının ardından Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı'na Ozan Arif hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol