Fırat Çakıroğlu ölümünün 4. yıl dönümünde anıldı

Ege Üniversitesi Kampüsünde çıkan olaylar sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 4. yılında Keşan’da da anıldı.

Fırat Çakıroğlu ölümünün 4. yıl dönümünde anıldı

Ege Üniversitesi Kampüsünde çıkan olaylar sonucu yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 4. yılında Keşan’da da anıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Şubat 2019 Cuma 09:40
Fırat Çakıroğlu ölümünün 4. yıl dönümünde anıldı

HABER MERKEZİ

Keşan Ülkü Ocakları’nda Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve ülkücü şehitleri adına anma programı düzenlendi.

“BUNA GÖZ YUMAN REKTÖRÜN DE EN AZ PKK’LILAR KADAR SUÇU VAR”

Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, 21 Şubat 2015’te PKK’lılar tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün 4. Yılında şunları söyledi: “Dev hoparlörlerden PKK marşları çalınıyor stantlarının her tarafı söz de paçavralarının renkleri ve etrafında dolaşan bir araba dağ maymunu ile dolup taşıyor. Teröristler Ege Üniversitesinde hâkimiyetlerini sağlamış vaziyette okulda ne derlerse kimse onlara itiraz edemiyor. Olup bitenler güvenliğin ve rektörün umurunda değil. Cafe sahipleri karşılarında el pençe, hocaların bir kısmı onlardan, diğer hocalar ise çaresiz. İnanılmaz bir korku imparatorluğu mevcut. Tek soru şu Devlet Nerede? Karşılarında adam akıllı durabilen sadece Türk Milliyetçisi gençler vardı ve tabi ki Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Teröristler Fırat’ı fişlemiş, okula girmesi sıkıntı, her an saldırıya uğrayabilir. Sınavlara polis eşliğinde girmekte. Bu kadar baskının ve saldırının altında yakışır şekilde hareket ediyordu, yılmıyordu. Başvurulabilecek her türlü yasal yola başvuruluyordu. Rektörlüğe dilekçe, polise ve güvenliğe ihbar aklınıza ne gelirse. Fakat devlet EGE’yi terk edeli çok olmuştu. PKK paçavraları altında yüzlerce PKK’lı halay çekiyor, Atatürk ve Bayrak yürüyüşü yapmaya çalışan yiğitlere saldırılıyordu. Saymakla bitireceğimiz benzeri olayların devamında 20 Şubat 2015 tarihinde, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na şehitlik nasip oldu. Polis ambulanstan daha önce geldi fakat arabaya almadı. Ambulans geldiğinde Fırat hala uyanıktı. Fırat sadece Allah Allah diyordu. 1-2 saat sonra şehitlik haberi geldi. Kin nefret isyan üzüntü… Aylarca hedef göstermelerinin, fişlemelerinin sonucunu almışlardı. O gün orada bulunan PKK’lıların okul ile ilişikleri kesilmedi. Fırat'ın katilleri sadece PKK’lılar değil! Buna göz yuman Rektörün de en az PKK’lılar kadar suçu var. Fırat Reisin de dediği gibi; “20 kişi kalsak da 30 kişi kalsak da mücadelemizi sürdüreceğiz”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol