Firmalara 1 milyar TL, grup firmalarına 1,5 milyar TL

Keşan TSO ve Kredi Garanti Fonu, KOBİ’lere verilecek kefalet desteği konusunda iş birliği yapacak

Firmalara 1 milyar TL, grup firmalarına 1,5 milyar TL

Keşan TSO ve Kredi Garanti Fonu, KOBİ’lere verilecek kefalet desteği konusunda iş birliği yapacak

05 Şubat 2014 Çarşamba 10:20
Firmalara 1 milyar TL, grup firmalarına 1,5 milyar TL
 Kredi Garanti Fonu A.Ş. Tekirdağ Şube Müdürü Sertaç Günay ve KOBİ Portföy Yöneticisi Onur Dal, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nı (Keşan TSO) ziyaret ederek, Kredi Garanti Fonu’nun KOBİ’lere verdiği kefalet desteği ile ilgili olarak, Keşan TSO Yöneticileri ile ön değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı Sevtap Engin tarafından karşılanan Kredi Garanti Fonu yetkilileri, KOBİ’lere verilecek kefalet desteği ile ilgili Keşan TSO ile yapılacak işbirliği konusunda fikir paylaşımında bulundu.

DESTEKLENEN KOBİ ORANI GELİŞMİŞ ÜLKELERDE %60, TÜRKİYE’DE %2

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kredi Garanti Fonu A.Ş. Tekirdağ Şube Müdürü Sertaç Günay

şunları kaydetti:

“Kredi Garanti Fonu, vergiye tabi olmayan ve kâr amacı gütmeyen bir kurum olarak, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve bankaların ortaklığında kurulmuş bir kurumdur. Dünyada özellikle kalkınmış ülkelerde kredi garanti fonlarının KOBİ dediğimiz firmaların kredi dilimi içerisindeki payı %60 durumunda, ülkemizde ise bu oran %2 seviyesini bulmadı. Bu nedenle alınacak mesafe çok uzun. Bu arayı kapatmanın en önemli adımı da tanıtım ile mümkün. Burada ekonomiye yön veren kurum ve kuruluşların desteği çok önemli.”

FİRMALARA 1 MİLYAR TL, GRUP FİRMALARINA 1,5 MİLYAR TL KEFALET DESTEĞİ

KOBİ vasfına ait çalışan sayısı 250’nin altında olan ve cirosu 40 Bin TL’yi geçmeyen firmalara 1 milyar TL ve yine KOBİ vasfındaki grup firmalarına ise 1,5 milyar TL kefalet desteği verdiklerini söyleyen Günay şöyle dedi: “Ekonomide esas ağırlığı oluşturan KOBİ’lerdir. Türkiye’de KOBİ’lerin ekonomi içerisindeki payı çok büyük. Kefalet desteğinde sektör ayrımı yapmıyoruz, Şahıs firmalarından kollektif şirketlere, limited şirketlerden anonim şirketlere kadar hepsine kefalet desteği veriyoruz. Firmalarımız detay bilgileri www.kgf.com.tr adlı resmi internet sitemizden alabilirler.”

Sertaç Günay son olarak: “Kredi Garanti Fonu’nu ve verdiği destekleri daha iyi anlatmak amacıyla Keşan TSO ile işbirliğine gideceklerini ve yakın zaman içinde ortaklaşa düzenlenecek bir toplantı ile oda üyelerinin yararlanabileceği konuları daha iyi paylaşma fırsatı yakalayacaklarını dile getirdi dedi.

Son Güncelleme: 05.02.2014 10:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol