mersin escort

Gaytancıoğlu, Keşan’da gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Keşan’da düzenlediği toplantıda partililer ile bir araya geldi.

Gaytancıoğlu, Keşan’da gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Keşan’da düzenlediği toplantıda partililer ile bir araya geldi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
310 Okunma
Gaytancıoğlu, Keşan’da gündemi değerlendirdi

AYŞİN SEÇİL GEZER

Saat 13.30 sıralarında İlçe binasında başlayan toplantıya; İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ile partililer katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Gümülcineli,“Ulusal bayramlarımızı ne yazık ki bugünkün AKP iktidarı halkımızla birlikte coşkuyla kutlamamıza izin vermiyor. Biz sadece kendi çabalarımızla Atatürk Anıtı’na çelenklerimizi sunuyoruz. Atatürk’ün ‘Ey Türk milleti! Sen yalnız kahramanlık ve cengâverlikte değil, fikirde ve uygarlıkta da insanlığın şereflisine Hafızasında binlerce yılın hatırasını taşıyan tarih, uygarlık safında layık olduğun yeri sana parmağıyla gösteriyor. Oraya yürü ve yüksel! Bu, senin için hem bir hak, hem de bir vazifedir’ sözü, yöneteni ve yönetileniyle hepimize büyük sorumluluk yüklemektedir. Atartük’ün önderliğinde büyük Türk Milletinin kanı canı ve sonsuz emelleriyle kurulan cumhuriyetimizin tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak, vazgeçilmez ortak sorumluluğumuzdur. Bizlere bağımsızlığı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitlerimizi saygıyla anıyor tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını şahsım ve örgütüm adına kutluyorum.”

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Gümülcineli’nin ardından söz alan İl Genel Meclisinin CHP’li Üyesi Mehmet Ali Yetim, mesire alanlarının kiralanmasını eleştirdi.

Yetim, şunları söyledi: “Yayla, Danişment ve Mecidiye’deki mesire yerlerinin 1 yıl önce kiraya verilmesi gündemdeydi. Bu yerlerin köylerde kalması gerektiğini söylemiştik. O zamanlar geri çekildi. Ama bu yıl Yayla ile ilgili bir kiralama ilanı gördüm. Ancak Danişment ve Mecidiye ile ilgili bir ilan görmedim. Bu yerler köylerimizden alındı, çok üzgünüz. Bunun mücadelesini verdik ama yapılan ihalede yerlerimiz verildi. Köylerde yaşayan insanlarımız buralardan yararlanamayacak diye düşünüyorum. Kendi yerlerini birileri almış olacak. Çok üzgünüm.”

ŞEHİTLERİ BİLE KATEGORİZE EDEN BİR İKTİDAR TÜRKİYE’Yİ YÖNETİYOR

Toplantı Okan Gaytancıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

Gaytancıoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, ‘Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.’demiş. Buruk muyuz? Evet. Şehitleri bile kategorize eden bir iktidar Türkiye’yi yönetiyor. İktidar da değil, 1 kişi yönetmeye çalışıyor. Türkiye zor bir süreç yaşıyor. Ama dimdik ayakta duran Cumhuriyeti o günkü gibi yaşayan biz CHP’liler varız ve güçlüyüz. Gücümüzün farkındayız. Her türlü engel ve engellemeye rağmen biz içimizden gelen sevinçle bayramımızı sonsuza kadar kutlayacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.

BU DURUMA NEDEN GETİRDİNİZ TÜRKİYE’Yİ?

Mesire yerlerinin kiraya verilmesini eleştiren Okan Gaytancıoğlu, “Hükümet neden satıyor, neden altınlarınızı getirin diyor. Para kalmadı. 7 defa vergi affı yaptılar, 1. taksitler ödendi, 2. taksiti ödeyemeyen binlerce insan var. Milyonlarca insan her gün icra ile uğraşıyor. İşsizlik had safhada. Terör devam ediyor. Türkiye dış dünyada itibar kaybetmiş. İnsanlara vize konuyor. İktidar teröristlerle iş birliği yaptığı için terörist ülke muamelesi görüyor. Bir akşam ansızın gelebiliriz edebiyatıyla kendi tabanına mesajlar veriyor. Ama kötüye gittiğini gördüğü belediye başkanlarına çık oradan diyor. Türkiye’yi bu duruma getirmiş, köylünün toprağında, malında gözü olan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bu yerlerin satışı normal. Hukuki bir süreç. Ama bu duruma neden getirdiniz Türkiye’yi? Neden oralara muhtaç kaldınız? Yastık altındaki altınlara mı kaldınız? İnsanlarımız ciddi anlamda borçlu. Esnafımız sefte yapamadan dükkanını kapamaktadır. Hükümet de hâlâ OHAL ile Türkiye’yi yöneterek, farklı düşüncelere sahiptir.” dedi.

İKTİDAR ARTIK DÜŞMEKTE

Son dönemde gündemden düşmeyen bütün şehir konusuna değinen Gaytancıoğlu, “2014 yerel seçimlerinde bütün şehir olmak için nüfus sayısını 1 milyondan 750 bine düşürdüler. Köyleri mahalle yaptılar. Köylerdeki yaşam değişmedi, kırsaldaki sıkıntılar çözülemeden bütün şehir yaptılar. Diyorlar ki; ‘Yeniden bir yapılanmaya gidiyoruz.’Her yer bütün şehir olabilir. Saray elinde öyle bir yetki var ki; bir gecede kanun hükmünde kararnameyle dediklerini yapabilir. Bir kişi Türkiye’nin bütün ekonomik gücünü elinde tutmaya çalışıyor. 850 milyar dolar iç ve dış borcumuz var. Her şeyimiz rehinli. İktidar artık düşmekte. Bu iktidar CHP’ye nasip olacak. Buna adım gibi eminim.” açıklamalarında bulundu.

HALKIN GÜNDEMİ İLE UĞRAŞIN

CHP’de örgüt seçimleri sürecinin sürdüğünü söyleyen Okan Gaytancıoğlu, “Sonrasında bir kurultay gerçekleştirecek. CHP tüm partilere oranla seçimlere hazırdır. Onlar ekonomik gidişatı herkesten kaçırabilmek için gündemi yapay konularla meşgul ediyorlar. Artık AKP’nin tüm politikaları iflas etmiştir. Şehir hastaneleri efsanesi de bitmiştir. SGK’nın ciddi açıkları artmıştır. Üreten bir ekonomi iken et ithal ediyoruz. Ette de zincir mağazalara yetki verecekler. Muhtemelen yandaş mağazalara. Kime rakip oluyorlar; kendi çiftçimize. Kim kaybedecek? Üreticimiz. Buradan AKP Genel Başkanı’nı uyarıyoruz; halkın gündemi ile uğraşın. İnsanlarımız zor durumda. İnsanlarımız; işsiz, mutsuz ve gelecekten umutsuz. Halkımız AKP iktidarına son verecek. ” dedi.

YASA MECLİSTE GEÇMİŞ OLSA BİLE TOPLUM VİCDANINDA GEÇMEMİŞTİR

Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Genel Başkanımız 3 Kasım günü Keşan’a gelecek. Burada açılışlar yapacak. CHP’li belediyeler, önce halk diyerek yola çıkarlar. Partimizin yapmış olduğu bir araştırmada en düşük suç oranı CHP’li belediyelerde olduğu görülmüştür. Ama iktidar uyuşturucu ile mücadelede başarılı olamadı. Keşan’da da en büyük sorunlardan biri budur. Burada yerel yönetimlere suç atılmak istensen de de uyuşturucu trafiğini kimler yönetiyor konusunu denetlemek, kolluk kuvvetlerinin görevidir. CHP geçtiğimiz hafta uyuşturucuyu kimin dağıttığı, kimin ürettiği, kimin sattığıyla ilgili araştırma önergesi verdi. Ama AKP milletvekilleri hayır dediler. Uyuşturucu kullanma yaşı 10’a düşmüş. Okullarda satılıyor. Ama iktidar bu konunun araştırılmamasını istedi. Müftülere nikah kıyma yetkisi verildi. CHP buna muhalif oldu. Her ne kadar bu yasa mecliste geçmiş olsa bile toplum vicdanında geçmemiştir. 2019 veya daha önce yapılacak olan seçimlerde CHP tek başına iktidar olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruluş ayarlarına getirecektir.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 30.10.2017 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol