Gebe Bilgilendirme Eğitimleri devam ediyor

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üreme Sağlığı (AÇS/AP) Birimi’nde gebe bilgilendirme sınıfı eğitimleri ücretsiz devam ediyor.

Gebe Bilgilendirme Eğitimleri devam ediyor

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üreme Sağlığı (AÇS/AP) Birimi’nde gebe bilgilendirme sınıfı eğitimleri ücretsiz devam ediyor.

Medya Keşan
Medya Keşan
20 Mart 2019 Çarşamba 09:23
Gebe Bilgilendirme Eğitimleri devam ediyor

HABER MERKEZİ

Keşan Toplum Sağlığı Merkezi Üreme Sağlığı Birimi (AÇS/AP)’nde Keşan, Enez, İpsala ve köylerindeki kadın, gebe, lohusa, çocuk ve ergenlere sertifikalı personel tarafından ücretsiz doğum kontrolü yöntemleri (spiral, hap, kondom, aylık iğne) muayene ve danışmanlık hizmetleri veriliyor. Konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI PROGRAMI

“Doğum öncesi dönemde ortaya çıkan değişimlere hazır olmada gebe eğitim sınıfı önemlidir. Toplum Sağlığı Merkezi Üreme Sağlığı (AÇS/AP) Birimi’nde açılan gebe eğitim sınıfı, Kadını ve ailesini fiziksel ve psikolojik boyutları ile ele alarak, doğum korkularını gidermek, gebelikte ve yeni doğan döneminde oluşabilecek sorunlarla baş etmelerini sağlamak, normal doğum eylemini özendirerek tıbbi gerekliliği olmayan sezaryen oranlarını düşürmek ve anne adaylarının birbirleriyle sosyal iletişim kurmalarına katkı sağlamayı amaçlamakta. Ayrıca gebe bilgilendirme sınıfımızda doğumu kolaylaştıracak fiziksel egzersizler, gevşeme ve nefes egzersizleri gebe kadınlara öğretilerek bilinçli bir doğum gerçekleştirmeleri hedeflenmekte.

Anne ve bebekler, taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinden öncelikli ve özellikli hizmet almaları gereken iki önemli gurubu oluşturmakta. Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibi Dr. Tuba Bülbül, Ebe Gülümser Menekşe, Ebe Ayşe Atalay Güleç ve Şenay Yıldırım verdikleri eğitimlerde anne hastalık ve ölümlerini azaltarak, gebelerin sağlıklı ve bilinçli bir doğum süreci geçirmesine katkıda bulunmak ve sezaryen doğum oranını Dünya Sağlık Örgütü’nün 2000 yılında önerdiği gibi %15 sezaryen oranına çekmek amacıyla çalışmalarına Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Üreme Sağlığı Birimi(AÇS/AP)’nde devam etmekte. Keşan Toplum Sağlığı Merkezi Üreme Sağlığı Birimi (AÇS/AP)’nden bilgi almak ve Gebe (Doğuma Hazırlık) Bilgilendirme Sınıfı Programı’na başvurmak için hafta içi mesai saatlerinde (284)714 11 62 numaralı telefonu arayabilir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol