Geçmiş, “Çamura basan vatandaşımız kalmayacak”

Yeniden Edirne İl Genel Meclis Başkanı seçilen Mehmet Geçmiş, ilk toplantının yapılmasından sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Geçmiş, “Çamura basan vatandaşımız kalmayacak”

Yeniden Edirne İl Genel Meclis Başkanı seçilen Mehmet Geçmiş, ilk toplantının yapılmasından sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
20 Nisan 2019 Cumartesi 10:09
Geçmiş, “Çamura basan vatandaşımız kalmayacak”

SONGÜL KONAR

İlk meclis toplantısının açılışıyla ilgili bilgi vererek söze başlayan Geçmiş, “31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerden sonra İl Genel Meclisi de şekillendi. Bu şekillenme neticesinde de Keşan’dan 3 tane CHP, 2 tane AK Parti olarak 5 İl Genel Meclisi Üyesi, Meriç’ten 1 AK Parti, 1 CHP, Enez’den 1 İYİ Parti, 1 CHP, İpsala’dan 2 AK Parti, 1 CHP, Uzunköprü’den 3 CHP, 1 AK Parti, Edirne merkezden 3 CHP, 3 AK Parti, Havsa’dan 1 AK Parti, 1 CHP, Lalapaşa’dan 1 AK Parti, 1 CHP, Süloğlu’ndan 1 CHP, 1 İYİ Parti olmak üzere 28 İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşımız vatandaşlarımızın vermiş olduğu oylarla kendi ilçelerinde görevlendirildiler. Bunun toplam meclise yansıması 15 CHP, 11 ak Parti, 2 tane de İYİ Parti’den teşekkül ediyor. Buna göre ilk yapılan toplantı gruplar aday çıkardılar, CHP Adayı olarak ben (Mehmet Geçmiş) çıktım ve 17 oy aldım. Mustafa Suiçmez arkadaşımız AK Parti’den aday oldu, bunun karşılığında 11 oy aldılar.” dedi.

“GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ KADAR ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

Meclis Başkanı olarak göreve oturduktan sonra ihtisas komisyonları seçimine geçildiğini ifade eden Geçmiş, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu komisyon seçimleri ile birlikte 12 tane komisyonumuza her partiden seçilerek CHP’den 3, AK Parti’den 2 olmak üzere 5 arkadaşımız imar ve bayındırlık seçimlerimizi yaptık. Bugünde seçim süreçleri sonuçlandı. Arkadaşlarımız da görevlerine başladılar. Bundan sonra sloganlarımızı hayata geçirmek için 28 İl Genel Meclisi Arkadaşlarımız ile gücümüzün yettiği kadar çalışmalara devam edeceğiz. Şehirde ne varsa, köyde de onlar olacak. Köylerimizde çamura basan vatandaşımız kalmayacak. Kırsalın doğal pazarında, doğal ürünlerini gün yüzüne çıkarmak için kooperatiflerle birlikte çalışmalar yapacağız. İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi olarak özellikle kadınlarımızın ürettikleri ürünleri stantlar açarak satışa sunup ekonomiye kazandıracağız.”

Son Güncelleme: 20.04.2019 10:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol