Gümülcineli: "30 Ağustos Zafer Bayramı, kutsal bir zaferdir"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, yaptığı yazılı açıklamada 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Gümülcineli: "30 Ağustos Zafer Bayramı, kutsal bir zaferdir"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, yaptığı yazılı açıklamada 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

30 Ağustos 2017 Çarşamba 00:03
Gümülcineli: "30 Ağustos Zafer Bayramı, kutsal bir zaferdir"

HABER MERKEZİ

Gümülcineli'nin açıklaması şu şekilde: "Büyük Taarruz, batı dünyasının bütün emellerini ve üzerimizde oynanan oyunları yok etti. Şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk ordusunun isimsiz kahramanları tarafından, Türk milletinin asla esir edilemeyeceğini, semaları süsleyen Türk Bayrağı’nın gönderden indirilemeyeceğini, istiklal ve hürriyet aşkı ile dolu olan bu milletin Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaya and içtiğini tüm dünyaya ilan eden kutsal bir zaferdir. Bu zafer, namusumuzu ve mukaddes değerlerimizi düşman saldırısından kurtarmakla kalmamış, aynı zamanda esaret altında bulunan diğer Müslüman milletlere de ilham kaynağı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’sinin son on beş yıldır yaşadıklarına bakılırsa, bu milletin şanlı tarihine ve mukaddes değerlerine yapılan saygısızlıklara görmezden gelinemeyeceğini, bu topraklar için verilen binlerce şehit kanlarının unutulamayacağını, Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü,  iktidar sahiplerinin her türlü tehditlerine rağmen ülkemizde adaletin, barışın, uzlaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin tekrar sağlanması, kutuplaşmanın ortadan kaldırılması için bütün vatanını ve milletini seven yurtseverleri bir araya getirmiştir. Adalet Kurultayı, Ülkemizin son yıllarda tarihinde görmediği adaletsizliklere karşı alınmış bir tavır olup, Devletin içine sızmış bir cemaat, ona destek veren iktidar sahipleri ve bütün bu olanlar karşısında üç maymunu oynayan yandaş medya ve çıkar çevreleri, yargı başta olmak üzere ülkemizin omurgasını oluşturan TSK, Emniyet, Maliye gibi yüzyıllık geleneklere sahip kurumların kurumsal yapılarının bozulmasına ve zayıflamasına sebep olan, aynı zamanda, gençlerimizi ve geleceğe hazırlayan üniversitelerin akademik, idari ve mali özerkliklerini yok ederek onların geleceklerinin yok olmasına sebep olanlar, medya kuruluşlarını esir alarak halkımızın haber alma özgürlüklerini, haber yapan muhalif gazetecileri hapse atarak haber yapma özgürlüklerini, kamu çalışanlarını sorgusuz sualsiz işten atarak anayasal hak olan çalışma ve hukuk güvenliği hakkını ortadan kaldırmalara bir duruştur. Unutulmamalıdır ki; Vatan ve devlet için akan kanlar, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zaferi kazanan şanslı ecdadın mirasçıları olarak bizler de bugün ülkemizin hak ettiği değere ulaşması için sergilediğimiz duruşu koruyarak Mustafa Kemal Atatürk’ ün milletine miras bıraktığı, Cumhuriyetin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü, silah arkadaşlarını, kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum."

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol