GÜNEKAB meclis toplantısı gerçekleştirildi 

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Birlik Meclisi’nin olağan gündem toplantısı dün, gerçekleştirildi. 

GÜNEKAB meclis toplantısı gerçekleştirildi 

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Birlik Meclisi’nin olağan gündem toplantısı dün, gerçekleştirildi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
24 Eylül 2018 Pazartesi 23:34
GÜNEKAB meclis toplantısı gerçekleştirildi 

HABER MERKEZİ

Saat 15.00’de başlayan ve Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı GÜNEKAB Başkanı ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı, Birlik Katip Üyesi Nilüfer Erk Oğuz’un milletvekili seçimi nedeniyle istifası sebebiyle yerine yeni bir isim belirlenmesini içeren gündem maddesinin gündeme ilave edilmesi ile başladı.

Toplantıda daha sonra Keşan Ticaret Borsası Mezbaha atıklarından alınan bertaraf ücretinin Birlik Meclisi’nce ele alınması maddesine geçildi.

Bu madde konunun daha detaylı incelenmesi için oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Toplantıda daha sonra “Faaliyet alanımız sınırları içerisindeki katı atıkların Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Sahası’na uzak olan yerler için ara istasyonun kurulması hususunun Birlik Meclisi’nce ele alınması.” Maddesi ele alındı.

Madde hakkında bilgi veren Özcan, Çelebi’deki aktarma istasyonu yerinin davalık olduğunu bildirdi ve Erikli-Danişment arasında kalan bölgede 4 dönümlük alanda sezonluk aktarma istasyonu kurulmasını planladıklarını ifade etti. Bunun için Keşan Belediyesi’nden talepte bulunacaklarını kaydeden Mehmet Özcan, konuyu oylamaya açtı. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra, “TANAP Doğal gaz İletişim A.Ş. proje yardımı konusunda Birlik Başkanının yetkilendirilmesi hususunun Birlik Meclisi’nce ele alınması.” maddesi görüşüldü.

TANAP’a aktarma istasyonunda kullanılmak üzere 3 adet sıkıştırmalı treyler alımı için proje hazırladıklarını ve 432 bin TL’lik hibe para alınacak projenin onaylandığını belirten Özcan, konu hakkında Birlik Başkanı’na yetki verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Üyeler oybirliği ile Başkan’a yetki verdi.

Toplantıda son olarak Erk Oğuz’un yerine üye belirlemesi yapıldı. 

Yapılan oylama sonucu Nilüfer Erk Oğuz’un yerine Birlik Katip Üyesi olarak Nurgül Yıldırım getirildi.

Toplantıyı kapatan Özcan, verdikleri katkı nedeniyle üyelere teşekkür etti ve alınan kararların Birlik’e hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol