GÜNEKAB’ın araç alımı

ESTAB’ın Erikli iskelesi yapımı projelerinde imzalar atıldı

GÜNEKAB’ın araç alımı

ESTAB’ın Erikli iskelesi yapımı projelerinde imzalar atıldı

26 Haziran 2013 Çarşamba 01:31
GÜNEKAB’ın araç alımı
 GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliliği) tarafından Trakya Kalkınma Ajansı’na sunularak onaylanan; okullardaki ayrıştırılmış çöplerin toplanması için araç alımı ile ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği) tarafından yine Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan onaylanan Erikli Sahili’ne iskele yapımını içeren projelerin imza töreni, dün, Trakya Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirildi.  

Saat 11.00 sıralarında başlayan imza törenine; aynı zamanda GÜNEKAB ve ESTAB Başkanı da olan Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, GÜNEKAB Sekreteri Tülay Hancı ile ESTAB Sekreteri Hafize Avcı ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün katıldı.

2012-2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan projelerden; GÜNEKAB’ın araç alımını içeren projesinin, birliğin daha önce hazırladığı Gelecek İçin Önce Çocuklar ve Gençler Projesi’nin devamı niteliğinde bir proje olduğu belirtildi.

Gelecek İçin Önce Çocuklar ve Gençler Projesi kapsamında, okullarda yerinde ayrıştırılarak toplanan ambalaj atıklarının, hazırlanan proje kapsamında alınacak özel çöp kamyonu ile toplanacağı dile getirildi.

Hazırlanan proje kapsamında alınacak aracın proje toplam bedelinin 104 bin 900 TL olduğu, bunun %25’ine tekabül eden 26 bin 225 TL’sinin GÜNEKAB tarafından karşılanacağı, geri kalan ve %75’e tekabül eden 78 bin 675 TL’nin ise Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacağı ifade edildi.

ESTAB’ın Erikli İskelesi’nin İnşası Projesi de 25 Haziran 2013 Salı günü imzalandı.

Proje kapsamında yapılacak Erikli İskelesi’nin toplam bedelinin 211 bin 47 TL olduğu, %25’lik kısma denk gelen 52 bin 761 TL’sinin ESTAB tarafından, geriye kalan ve %75’lik kısma tekabül eden 158 bin 285 TL’nin ise Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacağı dile getirildi.

Her iki projenin uygulama safhasına, Trakya Kalkınma Ajansı’nın bölgede yapacağı ön izlemeden sonra geçileceği aktarıldı.

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, her iki projenin de bölgeye hayırlı olmasını temenni ederek imzaladı.

Son Güncelleme: 26.06.2013 01:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol