Hacısarraf Mahallesi çocuk parkına kavuşuyor

HABER MERKEZİ

Hacısarraf Mahallesi çocuk parkına kavuşuyor

HABER MERKEZİ

04 Şubat 2017 Cumartesi 14:07
Hacısarraf Mahallesi çocuk parkına kavuşuyor

Yıldırım Hacısarraf Mahallesi’nde bulunan meydana Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından spor aletleri ve çocuk oyun grubu platformu kuruluyor.

‘Çocuklar Özgür Büyüsün, Özgür Çocuklar Olsun’ sloganıyla yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çocuklara özgür alanlar yaratmaya devam ediyor. Yıldırım Hacısarraf Mahallesi’nde bulunan ve mahalle halkının kullanımına sunulan mevcut alana spor aletleri ve çocuk oyun platformu kurulması için çalışmalar başladı.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından çocuk oyun alanı çocukların güvenliğinin sağlanması için panel çiftle çevreleniyor. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan çocuk oyun alanı en kısa zamanda halkın kullanımına sunulacak.

Çocuk parkının Yıldırım Hacısarraf Mahallesi’nde çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Amacımız kentimizde çocuklarımızın özgürce oynayabileceği, her yaş grubunun birlikte hareket edebileceği ve farklı aktivitelerin yer alacağı alanlar yaratmak. Apartman hayatında bilgisayar oyunlarıyla büyüyen çocukları sokağa çıkartarak; çocukların kendi yaş gruplarıyla iletişim kurabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Yıldırım Hacısarraf Mahallesi’nde bulunan ve mahalle halkının kullanımına sunulan çocuk parkı, Edirne’nin özgür çocuklarına armağanımız olsun” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol