Hakan Özkan, terör olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulundu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR

Hakan Özkan, terör olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulundu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR

22 Mart 2016 Salı 00:15
Hakan Özkan, terör olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulundu
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Özkan, dün yaptığı açıklamada, ülke genelinde yaşanan terör olaylarına dair değerlendirmede bulundu. Ülke genelinde yaşanan terör olaylarının artarak devam ettiğini ifade eden Özkan, “İktidar partisinin; açılım, çözüm diye tutturduğu projenin başımıza açtığı bela ortada. Bunları yıllarca söyledik; ‘Bu iş ihanet projesidir, ülkeyi daha fazla kana, gözyaşına bular’ dediğimizde, kandan beslendiğimizi söylediler. Bugün geldiğimiz noktada herkes her şeyi görüyor. Yıllarca teröre verilen tavizler neticesinde ülke bu duruma düşmüştür. Oslo’da başlayan daha sonra İmralı, Dolmabahçe’de devam eden görüşmeler ülkeyi ne hale getirdiğini herkes biliyor. Türkiye bu beladan kurtulacaktır.” dedi.

TÜRKİYE TERÖRE TESLİM OLMAYACAKTIR

Türkiye teröre teslim olmayacağının altını çizen Özkan, “Ama ülkeyi yönetenlerin daha dikkatli olması ve milli düşünmesi gerekmektedir. Bu konuda da biz de sürekli iktidar partisini uyarıyoruz. Bundan sonra geçmiş dönemde yapılan hatalar yapılmaz. Başlayan mücadele sonlandırılır ve bu mücadele biter. Devletin burada istihbarat ve güvenlik güçlerinin iyi çalışması lazım. Gördüğümüz kadarıyla bir zafiyet var.  Benim adamım olsun mantığıyla kurumlarda yapılan operasyonlarda işin uzmanı kişiler bildiğimiz kadarıyla görevden uzaklaştırılmıştır. Devlet bu mantıkla yönetilmez. Güneydoğu’da Irak veya Suriye gibi görüntü var. Türkiye bunları hak etmiyor. Terör ülkemizin canını yakmaya devam ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR

Dış güçlerin arzusunun Türkiye’yi bölmek ve parçalamak olduğunu belirten Hakan Özkan, şunları söyledi: “Art niyetlilerin arzusu Türkiye’de bir kardeş kavgası başlatmak. Buna taraf olmayacağız ve müsaade etmeyeceğiz. Bu tip şeylerde uzak durmamız lazım. İstenileni insanlarımızın iyi görmesi lazım. Ama Türk milleti adına Milliyetçi Hareket Partisi son sözünü söylememiştir. Şuan o noktada değiliz. O noktaya geldiğimiz zaman farklı şeyler konuşuruz. Bu konuda hiçbir zaman sahnede olmayacağız. Bu işin devletin güvenlik güçleri tarafından bu sorunun çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu işin kanun ve hukuk çerçevesinde çözülmesinden yanayız. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız bu konuda duyarlıdırlar. Keşan’da veya Edirne’de yaşanan olaylarda partili arkadaşlarımızın müdahil olması söz konusu değil.”

Son Güncelleme: 23.03.2016 11:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol