Hasan Nalbantoğlu:

“Çeltikte avans fiyatlar açıklanmalı”

Hasan Nalbantoğlu:

“Çeltikte avans fiyatlar açıklanmalı”

02 Kasım 2015 Pazartesi 08:03
Hasan Nalbantoğlu:
 Keşan Merkez Sulama Kooperatifi Başkanı Hasan Nalbantoğlu,  yaptığı açıklamada; geçen hasat döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi, TMO’nun çeltik avans alım fiyatını açıklaması gerektiğini kaydetti ve önümüzdeki Şubat ayı içinde yapılacak olan genel kurulda başkanlığa aday olmayacağını bildirdi.

SU SIKINTIMIZ OLMADI

Yaz döneminde su anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Nalbantoğlu,Kooperatif olarak, tüm ortaklarımıza istedikleri düzeyde su verdik. Hiçbir ortağımız, ‘susuzluk nedeniyle, mahsulüm yandı.’ diyemez. Herkese su verildi. Ayrıca, ortaklarımız dışında kimseye zaten su verilmiyor.” dedi.

“ÜRETİCİ SIKINTIYA DÜŞTÜ

Geçen hasat döneminde su sıkıntısı yaşanmadığını ancak verim, randıman ve fiyatlarda düşüş olduğunu, bu nedenle üreticilerin sıkıntı yaşamaya başladığını söyleyen Nalbantoğlu, şöyle konuştu:  “Fiyatlar düşerken, marketlerdeki fiyatlarda herhangi bir düşüşün olmadığını görmekteyiz. TMO çeltik için ne fiyat açıklıyor ne de alım yapıyor. Yaşanan durum üreticiyi içinden çıkılmaz duruma düşürdü. Dolayısıyla, TMO’nun üreticiye rahat bir nefes aldırması için bu yıl avans fiyat açıklaması gerekiyor. Eğer fiyat açıklamayıp, üreticiyi tüccarla baş başa bırakıp kollamış mı olacaklar? Acaba, üreticinin zayıf yanını mı kolluyorlar? Kısacası, üreticinin sıkıntısının giderilmesi açısından en azından çeltikte avans fiyatlar açıklanmalı.”

 KANALLARIN BAKIM ONARIMI YAPILACAK

Kooperatif olarak bu kış döneminde yapılacak çalışmalar hakkında da, bilgilendirmede bulunan Nalbantoğlu  Kış döneminde, kanalların bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. Gelecek sezona hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bunun dışında başka bir çalışma yapılmıyor” diye konuştu.

BAŞKANLIĞA TEKRAR ADAY OLMAYACAĞIM

Kooperatifin Şubat ayında kongresinin yapılacağını da hatırlatan Hasan Nalbantoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben, 6 yıldan bu yana kooperatif başkanlığı yaptım. Gelecek seçimlerde aday olmayı düşünmüyorum. Gençlerin önünü açma adına aday olmayacağım.”  

Son Güncelleme: 03.11.2015 09:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol