Helvacıoğlu, Büyük Cami Mahallesinde halkla buluştu

Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle gezileri kapsamında, Büyük Cami Mahallesinde halka seslendi.

Helvacıoğlu, Büyük Cami Mahallesinde halkla buluştu

Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle gezileri kapsamında, Büyük Cami Mahallesinde halka seslendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Mart 2019 Perşembe 10:18
Helvacıoğlu, Büyük Cami Mahallesinde halkla buluştu

SONGÜL KONAR

Saat 20.00 sıralarında Dr. Tayyip Akalın Caddesi üzerinde bulunan SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) önünde oluşturulan kortej, Muammer Aksoy Caddesi üzerinden konuşmanın yapılacağı Barış Parkı’na yürüdü. Geziye; AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Akça, belediye meclis üyesi adayları, il genel meclisi üyesi adayları, partililer ve vatandaş katıldı.

“BÜYÜK CAMİ’NİN İNANCI DA HEYECANI DA BİR OLMUŞ”

Miting alanında Helvacıoğlu, muhtar adayları tarafından çiçeklerle karşılandı. Mitingte ilk olarak konuşan Kılınç, “Mahalle mitinglerimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. Katılımlarınızda ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Artık değişimin zamanı geldi. Genç, çalışkan ve dinamik bir belediye başkan adayımız ve meclisimiz var. Keşan’ı AK Belediyecilik ile hizmet ile tanıştırmak istiyoruz.” dedi. Daha sonra söz alan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, “Heyecanlıyız. Bu mahallede 15 yıl yaşadım. Hepinize saygılarım olsun. Benim derdim, aşkım sevdam ve derdim Büyük Cami Mahallesi. Her hemşerim benim derdim. Şimdi iş zamanı, hizmet zamanı. Bu yola sizlerle çıktık. Büyük Cami’nin inancı da heyecanı da bir olmuş.” ifadelerini kullandı.

“HİZMETİN CUMHUR İTTİFAKINDA KOLAY OLACAĞINI HEPİMİZ YAŞAYACAĞIZ”

Büyük Cami Mahallesinde yaptıkları anket çalışmasının sonuçlarından bahseden Helvacıoğlu, “Keşan’ın kanayan yarası olan yol ve kaldırım sorunu Büyük Cami Mahallesinde de öne çıkıyor. Yol ve kaldırım, park yeri, temizlik, altyapı, çevre kirliliği ile yeşil alan başlıca sorunlar. Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nin Meydanı yeniden düzenleyeceğiz. Tarihimizin Keşan’daki en önemli eserlerinden birisi. Daha fazla ilgi göstermemiz gerek. Bir de tarihi hamamımız var. Hamımı restore ederek, ilçemize kazandırmalıyız. Osmanlı döneminden kalma bir hamam. Bu durumda olmamalı. Tarihimize sahip çıkmamız lazım. Bu eserlerimizi korumamız gerek. Keşan’ın kanayan yarısı olan kaldırım ve trafik sorununu biz çözeriz biz! İlk işimiz trafik ve kaldırımlar olacak. Böyle trafik sorunu olmaz! İstanbul’da değil 60 bin nüfusu olan Keşan’da yaşıyoruz. Keşan’da artık yolları konuşmayacağız. Üniversite seviyesinde belediyecilik yapacağız. Belediyecilik; emlak servisi, itfaiye işleri, çöp toplamak değil. Bu tarihe gömüldü. Belediyecilik kalkınma ile belli olur. İyi belediyecilik; o şehrin üniversitesine yardım ediyor mu, o şehrin aşına katkı sağlıyor mu, eğitime destek veriyor mu, o şehrin yaşlısına sahip çıkıyor mu bunlarla belli olur. Hizmetin Cumhur İttifakında kolay olacağını hepimiz yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

“BURASI IŞIL IŞIL OLACAK”

Barış Parkı’nı güzelleştireceklerini dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, son olarak şunları söyledi: “Burada isteyen vatandaşlarımız çay içsin, isteyen de etrafta bulunan lokantalardan yiyecek alsın. Tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet edecek olan bu ada ‘Yemek adası’ olacak. Buradaki işletmelerimizin masalarıyla donatısın ve vatandaşımız buradan faydalansın. Parka parayla girilecek diye bir şey yok. İsteyen herkes burada dinlenebilecek. Burası ışıl ışıl olacak. Gıda OSB ile uzun yıllardır ilgileniyorum. 4 yıl sürecek çalışmayı 4 ayda hazırladık. Rakiplerimiz Gıda OSB gelmeyecek diyor, ‘Yalan’ diyor. Ben yapamam diyenler kendi projelerine Ezine OSB projesini koymuşlar. Gıda OSB bölgemize hayırlı olsun. Keşan bunu istiyor. 5 bin kişiye istihdam.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol