Hersekzade’nin “Kutlu Doğum” programına büyük ilgi

O, SEVGİNİN PEYGAMBERİ’DİR

Hersekzade’nin “Kutlu Doğum” programına büyük ilgi

O, SEVGİNİN PEYGAMBERİ’DİR

15 Nisan 2015 Çarşamba 07:57
605 Okunma
Hersekzade’nin “Kutlu Doğum” programına büyük ilgi
 Keşan Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 2015 Yılı Kutlu Doğum Programı etkinlikleri kapsamında hazırlanan “Kutlu Doğum Haftası” programı, dün gerçekleştirildi.

Saat 15.00’te, Sevim Yenice Konferans Salonu’nda, okulun 11. sınıf öğrencisi Eda Akbulut sunumunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Programa, Keşan İlçe Müftüsü Ertuğrul Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Keşan MYO (Meslek Yüksekokulu) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kök, Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li Üyesi Adnan Vural, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan, partililer, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

GÜZEL AHLAKI İLE İNSANLIĞA ÖRNEK OLMUŞ

Programın açılış konuşmasını yapan Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Selahattin Arslan, Hz. Muhammed’in yalnız çöle dönmüş kalpleri değil, varlığıyla alemleri aydınlattığını ve anlam kazandırdığını ifade ederek, “Efendimiz doğumundan vefatına kadar her anında kendinden öncekilere ve sonrakiler örnek teşkil etmiş, yaşantısı ile tüm insanlığın hayranlık ve muhabbetini cezp etmiştir. Yaradan’ın, alemleri yüzü suyu hürmetine yarattığı Habibim dediği efendimiz, yeryüzünün en sade coğrafyasında doğduğu ve yaşadığı gibi hayatı boyunca da sadeliğin timsali olmuştur. Güzel ahlakı ile insanlığa örnek olmuş ve yol göstermiştir.” dedi.

O, SEVGİNİN PEYGAMBERİ’DİR

Hz. Muhammed’in anılmaktan ziyade, anlaşılması gereken yüce bir şahsiyet olduğunu dile getiren Arslan, şunları söyledi: “Kızı Hz. Fatma annemiz, odaya girdiğinde kalkıp ona yer vermesi, şahsi işlerini kendisi yapması, bir Yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkıp saygı göstermesiyle verdiği mesaj zamanın ve mekanın ötesindedir. O sevginin Peygamberi’dir. O şefkatin Peygamberi’dir. Efendimizi, ehli beytini ve ashabını hürmetle yad ederken, Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı, mesajıyla idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.”

ERARSLAN: PEYGAMBERİMİZ’İN YÜCE KİŞİLİĞİNİN ANLAŞILMASI SAĞLANIYOR

Daha sonra kürsüye gelen Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan ise şunları kaydetti: “Bizler bugün, insanlık tarihini derinden etkilemiş, mesajlarıyla ve hayatıyla insanlığın aydınlanmasına ve olgunlaşmasına Allah’ın elçisi Peygamber Efendimiz’in dünyamızı teşriflerinin idrak ediyoruz. Ayrıca bugün düzenlenen ve artık geleneksel hale gelmiş bulunan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin olgun, kapsayıcı ve aydınlatıcı bir ortamda cereyan etmesini sağlayanlara emeği geçenleri tebrik ediyor ve takdirlerimi bildiriyorum. İnanıyorum ki bu etkinlikler, toplumumuzda, Peygamberimiz’in yüce kişiliğinin, örnek hayatının ve aydınlatıcı rehberliğinin doğru bir şekilde anlaşılmasına, O’nun öncülüğünü yaptığı ve hepimize tavsiye ettiği huzur ve sevgi ikliminin oluşmasına çok anlamlı katkılarda bulunacaktır.”

Okul öğrencilerinden İsa Vural’ın Kuran-ı Kerim, Selen Ökten’in “Siraz” isimli şiirini, Sümeyye Örs ve Ali Yalvuç’un ilahi, Kasım Yolcu’nun makalesini, Mehtap Demir’in “Ben Böyle Olmalıyım” isimli şiirini okumasıyla süren programda, İlahi Korosu da sahne aldı. Program, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

 

Son Güncelleme: 15.04.2015 07:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol