Hüküm giyenler galericilik yapamayacak

Keşan Oto Galericiler Sitesi Başkanı Göksel Aktaş, yüz kızartıcı suçlardan hüküm giyenlerin motorlu araç alım satım işini yapamayacağını yaptığı açıklamada dile getirdi.  

Hüküm giyenler galericilik yapamayacak

Keşan Oto Galericiler Sitesi Başkanı Göksel Aktaş, yüz kızartıcı suçlardan hüküm giyenlerin motorlu araç alım satım işini yapamayacağını yaptığı açıklamada dile getirdi.  

17 Temmuz 2017 Pazartesi 17:14
Hüküm giyenler galericilik yapamayacak

AYŞİN SEÇİL GEZER

Aktaş, açıklamasının başında, 15 Temmuz hain darbe girişimini kınarken, şehitleri rahmetle andı.

ESNAFIMIZ OLUMSUZ ETKİLENİYOR

Türkiye genelinde yılda yaklaşık olarak 6 milyon ikinci el araç satışı yapıldığını belirten Aktaş, “Sıfır araç satışında 1 milyon satış var. Ama 6 milyon araçtan 5 milyonun kayıt dışı olması Türkiye ekonomisini zarara uğratıyor. Esnafımız olumsuz etkileniyor. Bir de galeri işi yapmayan vatandaşın bu işlerle iştigal eden grupların yaptığı ticarette usulsüz satışları var. Kilometrenin indirilmesi, pert olan bir aracın satışa çıkarılması, bu araçların düzgün diye satılması, kazalı aracın kazasız diye satılması bizlere mal ediliyor.” dedi

KAYIT DIŞILIK ORTADAN KALKACAK

Aktaş, sözlerini şöyle tamamladı: Yetki belgesi almayan arkadaşlarımız artık otomobil satışı yapamayacak. Bir araç satışı yapılırken ekspertiz raporunun konulması şart olacak. Bunun dışında kilometre garantisi verilecek. Vatandaş aracını tereddütsüz satın alacak. Yüz kızartıcı işler yapmışsa, mahkemece hüküm giymişse yetki belgesi alamayacak bu nedenle satış yapamayacak. Yetki belgesi almadan önce ikinci el otomobil satışı yapan esnafa eğitim verilecek. Gerçekten bu işi başarabilecek, yapabilecek kimseler bu belgeye sahip olacak. Sonra bu meslek isim kazanmış olacak. Bu sektörün bu güne kadar ismi yoktu. Bu sektörün kariyer kazanması, bugün bir aracın maliyeti 40-50 bin TL. 10 araç koyduğunuzda bu sektörde olanların 500 bin TL en az sermaye koyması gerekiyor. Bu standartla getirildiğinde esnafımız saygınlığa kavuşacak. Kariyerli iş yapacak. Otomobil satışla ilgili kayıt dışılık ortadan kalkacak.  İnşallah kısa zamanda çalışmalarımızın sonuçlanmasını arzu ediyoruz. Artık gayrimeşru satışlar engellenecek. Tüketici de korunmuş olacak.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol