İhtisas komisyonları belirlendi

Belediye meclisi toplandı

İhtisas komisyonları belirlendi

Belediye meclisi toplandı

07 Nisan 2017 Cuma 00:00
İhtisas komisyonları belirlendi

HABER MERKEZİ           

Keşan Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu, dün yapıldı.

Saat 17.00’de başlayan, Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı, Keşan Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Ercan Ersoylu başkanlığında yapıldı.

CHP’li Meclis Üyesi Bayram Şeker’in mazereti nedeniyle izinli sayıldığı toplantıda ilk olarak gündeme eklenmek üzere 2 önerge olduğu belirtildi ve bu maddeler oybirliği ile gündeme kabul edildi.

Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Mevzuat gereği ihtisas komisyonlarının seçiminin gerçekleştirileceğini belirten Ersoylu, ilk olarak 2 Encümen Üyesi seçimi için sözü grup sözcülerine bıraktı.

CHP Grubu; Şeref Uvacıklı ve Neval Karaatlı’yı, AK Parti Grubu da Talat Yayagaç ve Mehtap Perçin’i önerdi. MHP Grubu ise isim önermedi.

Gizli oylama ile yapılan seçim sonucu Encümen üyeliklerine 15’er oy alan Şeref Uvacıklı ve Neval Karaatlı seçildi. Talat Yayagaç ve Mehtap Perçin ise 8’er oy aldı.

Toplantıda daha sonra Meclis’teki dağılıma göre oluşan Plan ve Bütçe Komisyonu seçimine geçildi. CHP Grubu Ercan Ersoylu, Yeşim Selimoğlu ve İbrahim Dinç’i, AK Parti Grubu ise Tolga Saltık ve Mustafa Serbes’i önerdi. MHP Grubu ise öneri de bulunmadı.

Gizli oyla yapılan seçim sonrası 15’er oy alan Ercan Ersoylu, Yeşim Selimoğlu, İbrahim Dinç ile 8’er oy alan Tolga Saltık ve Mustafa Serbes, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçildi.

Bu seçimin ardından Meclis’teki dağılıma göre oluşan bir başka ihtisas komisyonu olan Bayındırlık ve İmar Komisyonu seçimine geçildi.

CHP Grubu Harun Komanlı, Ender Mağden, Nurgül Yıldırım’ı, AK Parti Grubu ise Mehmet Demirci ve Tarık Uysal’ı önerdi. MHP Grubu ise öneri de bulunmadı.

Gizli oyla yapılan seçim sonrası 15’er oy alan Harun Komanlı, Ender Mağden ve Nurgül Yıldırım ile 8’er oy alan Mehmet Demirci ile Tarık Uysal Bayındırlık ve İmar Komisyonu üyeliklerine seçildi.

Toplantıda daha sonra Disiplin Komisyonu Üyesi seçimine geçildi.

CHP Grubu Bayram Şeker ve Nurgül Yıldırım’ı, AK Parti Grubu ise Talat Yayagaç ve Yılmaz Değer’i aday gösterdi. MHP Grubu ise öneri de bulunmadı.

Gizli oyla yapılan seçim sonrası Disiplin Komisyonu üyeliklerine 15’er oy alan Bayram Şeker ve Nurgül Yıldırım seçilirken, Talat Yayagaç ve Yılmaz Değer 8 oy’da kaldı.

Keşan Belediyesi’nin 2016 yılı Faaliyet Raporu ile Keşan Belediyesi’nin 2016 yılı Denetim Komisyonu Raporu ise Meclis üyelerinin hazırlanan kitapçıkla ilgili inceleme yapması için oybirliği ile 2. oturuma bırakıldı.

Meclis son olarak gündeme ilave edilen arsa takası ile Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarca kullanılması halinde uygulanacak tarife taleplerini içeren önergeleri ele aldı.

Arsa takası konusu oybirliği ile Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na, tarife önergesi ise yine oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Toplantıyı kapatan ve verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür eden Ersoylu, alınan kararların Keşan ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Nisan Ayı oturumunun 2. Toplantısı 11 Nisan 2017 Salı günü yapılacak, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 17.00’de başlayacak.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol