İlçe Müftüsü Yiğit, Ramazan Bayramını kutladı

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada; Ramazan Ayı’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu ve pandeminin olması nedeniyle, Ramazan Bayramı’nın evlerde kutlanacağını belirtti.

İlçe Müftüsü Yiğit, Ramazan Bayramını kutladı

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada; Ramazan Ayı’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu ve pandeminin olması nedeniyle, Ramazan Bayramı’nın evlerde kutlanacağını belirtti.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Mayıs 2021 Çarşamba 15:45
İlçe Müftüsü Yiğit, Ramazan Bayramını kutladı

AYGÜL KONAR

“ÇOCUKLARIMIZA ESKİ BAYRAMLARI HATIRLATALIM”

Açıklamasına, “Bayram coşkusunu bu yıl da evlerimizde ailemizle yaşayacağız” diyerek, başlayan Yiğit, şunları söyledi: “Dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık dolayısıyla kısıtlamalar devam ettiğinden bu yıl da, Ramazan Bayramını kendi evimizde, eşimiz ve çocuklarımızla kutlayacağız. Bayram sabahı kahvaltı sofrasında çocuklarımızla birlikte bayram coşkusunu yaşayalım. O güne has olmak üzere kahvaltı sonrası çocuklarımızla bayramlaşma yaparak onlara küçükte olsa harçlık verip veya önceden alacağımız sürpriz hediyeler takdim ederek onlara bu güzelliği yaşatalım. Çocuklarımıza eski bayramları hatırlatalım. İki tane dini bayramımızın olduğunu ifade ederek Ramazan Bayramı ile ilgili bilgiler verelim. Çünkü iki yıldır devam eden pandemi dolayısıyla okullarında uzaktan eğitime devam etmesi, camilerdeki teravih namazı kısıtlamaları dini duyarlılık açısından nesillerimizde bir kopukluk oluşmasın. Ramazan Ayı’nda yüce kitabımız Kur’an-ın Allah tarafından indirildiğini ve Ramazan orucunun farz olduğunu şimdi ise bayram yapma vaktinin geldiğini artık oruç tutma mevsiminin sona erdiğini yavrularımıza ifade edebiliriz. Ramazan Ayı bizlere sabrı öğretti, yardımlaşma duyguları ön plana çıktı. Oruç tutmak sayesinde irademiz kuvvetlendi. Sağlıklı olduk. Oruç bize güzel ahlak kazandırdı diyerek evlerimizde yavrularımıza eski bayramlardan örnekler verip, onlara bayram coşkusunu yaşatabiliriz. Bu salgın hastalığın geçici olduğunu, tekrar güzel günlere kavuşarak, bayram namazlarına camilerimize gidip, büyüklerimize ziyaretler yapacağımızı yavrularımıza anlatarak onların hayal dünyalarına zenginlik katalım. Akraba ziyaretleri yapamasak da evlerimizden telefonlarla gerektiğinde görüntülü olarak görüşmeler yapmalıyız. Yüce Allah Kur’an-ı Kerimde, ‘Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı ve akrabaya yardım etmeyi emreder. Kötülüğü, fuhşiyatı ve her türlü zararlı alışkanlıkları da yasaklar’ buyuruyor. Peygamber efendimiz buyurur ki, ‘Birbirinize kin tutmayınız, birbirinizle hasetleşmeyiniz, birbirinize arkanızı dönüp uzaklaşmayınız. Ey Allah'ın kulları kardeşler olunuz.’ Bu nedenle Ramazan Ayı’nda kazandığımız güzellikleri bayramdan sonra da devam ettirelim. Tüm kardeşlerimizin Ramazan Bayramını tebrik ederim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol