İlim Yayma Cemiyeti Keşan Şubesi Başkanı Mustafa Serbes:

“Bu ülke sahipsiz değil, kirli senaryoyu yakından takip ediyoruz”

İlim Yayma Cemiyeti Keşan Şubesi Başkanı Mustafa Serbes:

“Bu ülke sahipsiz değil, kirli senaryoyu yakından takip ediyoruz”

15 Eylül 2015 Salı 08:11
İlim Yayma Cemiyeti Keşan Şubesi Başkanı Mustafa Serbes:
 İlim Yayma Cemiyeti Keşan Şubesi Başkanı Mustafa Serbes, dün yaptığı açıklamada, ırkçılığın Türk ve Kürt kardeşleri arasında yayılmasına seyirci kalınamayacağını kaydederek, “Bu ülke sahipsiz değil, kirli senaryoyu yakından takip ediyoruz” dedi.

TÜRKİYE MAZLUMLARIN SESİ OLUYOR

Türkiye'nin yeniden dirilişi, şahlanışı ve doğuşu yaşadığını, ekonomide önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten Serbes, “Özgürlükler genişliyor, vesayet geriletiliyor, millet hem birbiriyle hem de devletiyle kucaklaşıyor ve helalleşiyordu. Türkiye mazlumların sesi oluyor, Müslümanlar başta olmak üzere yeryüzündeki tüm mağdurların haklarını cesaretle savunarak coğrafyasında yıldızını daha güçlü parlatıyor, küresel bir umut ışığı haline geliyordu. Her şeyden önemlisi binlerce canımızı, gencecik fidanlarımızı bizden koparan terör belasına karşı kararlı bir duruş sergileniyordu. Türk ve Kürt kardeşliğinin tamiri adına cesur adımlar atılıyordu.” dedi.

78 MİLYONUN KARDEŞLİĞİ HEDEF ALINDI

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı dönemde Gezi olaylarının, 17-25 Aralık darbe girişimlerinin gerçekleştiğini ifade eden Mustafa Serbes, sözlerine şöyle devam etti: “Bu olaylarla 78 milyonun kardeşliği hedef alındı. Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan algı operasyonlarıyla istikrar zedelendi. Yalan haberlerle, dezenformasyonlarla, çarpıtmayla, sistemli saldırılarla, seçmen tercihlerine yönelik tehditlerle, milli irade etki altına alındı. 7 Haziran seçimlerinin hemen ertesinde tam da istikrara yönelik kaygılar artmışken, bu kez eli kanlı terör örgütü devreye girdi. Kürtlerin yüzlerce yıllık sorunlarının kararlılıkla çözüldüğü, Türk ve Kürt kardeşliğinin tarihi bir onarım sürecine girdiği anda, bölücü terör örgütü adeta Türkiye düşmanlarından talimat almışçasına, alçakça ve kahpece, polisimize ve askerimize, sivil vatandaşlarımıza saldırmaya ve kan akıtmaya başladı.”

KİRLİ SENORYALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Terör olaylarının arttığı dönemde bazı ulusal medya ve sivil toplum kuruluşlarının olayların karşısında durmak yerine, bunlara destek verdiğini dile getiren Serbes, “Bazı kesimler de ikbal ve şahsi çıkarlarını devlet ve milletin önüne koyuyor. Sorumluluk üstlenmek yerine 'Hayır' diyenler, TBMM çatısı altında terörü savunanlar, dini yapılanma görüntüsü altında vatanına ihanet edenler, her gün yalan haber yaparak kamuoyunu yanıltanlar, çirkin iftira ve ithamlarıyla Türkiye'yi dünyaya farklı şekilde yansıtanlar aynı hizada buluştular. Terörü aklama, teröristi perdeleme, gerçek sorumluyu gizleme çabası içine girdiler. Bizler bu toprakların ve bu milletin sevdalısı sivil toplum kuruluşları olarak oynanan oyunu çok net görüyor ve bu kirli senaryoyu yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.  

BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİL

Terörün, ezeli Türk ve Kürt kardeşliğini zedelemesine izin vermeyeceklerinin altını çizen Mustafa Serbes, sözlerini şöyle tamamladı: “Irkçılık bir hastalıktır. Bu hastalığın Türk ve Kürt kardeşleri arasında yayılmasına seyirci kalamayız. Sorumsuz bazı siyasetçilerin ve dışarıdan güdümlü bazı medya kuruluşlarının, halkımızı sokağa dökme, Türk ve Kürdü birbiriyle çatıştırma, kardeş kavgası çıkarma çabalarını da yakından takip ediyoruz. Protesto demokratik bir hak. Ancak, protestoların, şiddete başvurmadan, şiddeti övmeden, özellikle de tahriklere aldanmadan, vakar içinde gerçekleştirilmesi elzemdir. Bu ülke sahipsiz değildir. Vatanımız, toprağımız, değerlerimiz, inançlarımız, kardeşliğimiz asla sahipsiz değildir. Milletin iradesi ve duası, doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alan bu kirli oyunu yine bozacaktır.”

Son Güncelleme: 16.09.2015 09:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol