İNŞAAT SEKTÖRÜ DÜŞÜŞE GEÇTİ

Turgay Akıncıoğlu: “Keşan’daki daire sayısı ihtiyaçtan fazla”

İNŞAAT SEKTÖRÜ DÜŞÜŞE GEÇTİ

Turgay Akıncıoğlu: “Keşan’daki daire sayısı ihtiyaçtan fazla”

02 Mayıs 2013 Perşembe 09:15
İNŞAAT SEKTÖRÜ DÜŞÜŞE GEÇTİ
 Keşan Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Komitesi Başkanı Turgay Akıncıoğlu, dün yaptığı açıklamada, şu anki durumda Keşan’da bulunan daire sayısının ihtiyaçtan fazla olduğunu, bu durumun da inşaat sektörünü zora sokmaya başladığını söyledi.

Keşan’da inşaat sektörüne malzeme tedarik eden biri olarak son zamanlarda karamsar bir hal aldığını bunun nedeninin de Keşan’da, talebin üzerinde daire inşa edildiği için müteahhit firmaların çıkmaza girmeye başladığını gözlemlemesi olduğunu kaydeden Akıncıoğlu, Keşan’daki müteahhit firmaların birçoğunun elinde, 15-20 adet daire var ve bu daireleri pazarlamak için zorlanıyorlar. Birçoğu  banka ipoteklerine ve kredilerine yönelmiş durumda. Bu durum, inşaat malzemesi satan bizler için olumlu bir durum değil. Her an nerede ve ne şekilde alacağımızın kalacağını bilemiyoruz. Bu alacaklarımızın karşılığında daire takasına girmeye başladık. Keşan’da bulunan daire sayısı şu anda ihtiyaçtan fazla. İnşaat sektörüne hizmet eden, marangoz, plastik doğramacı, demir doğramacı gibi tamamlayıcı unsurlar dahi, alacaklarını, daire karşılığında tahsil etmeye başladı.” dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ DÜŞÜŞE GEÇTİ

Keşan’da aniden ve hızlı bir şekilde yükselen inşaat sektörünün talep fazlalığı nedeniyle  düşüşe geçeceğini kaydeden Akıncıoğlu, bu durumun fiyatların da düşmesine neden olacağını kaydederek, şunları söyledi; “Daireler artık maliyetinden de aşağı satılıyor. Bu durum, inşaat kalitesini doğrudan ilgilendiriyor. Daire içerisinde kullanılan kalebodur, dolap gibi iç dizaynda kalitesiz malzemelerin kullanılmasına neden olabiliyor. Arabada tekerlek çok hızlı döndüğünde, sıkıntının varlığını anlayamazsınız. Fakat tekerleğin dönmesi yavaşladığında, sıkıntı da gün yüzüne çıkıyor. İnşaat sektöründe de bir yerde tıkanıklık yaşandığında, bu durum, zincirleme olarak hissediliyor.”

Son Güncelleme: 02.05.2013 09:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol