İstek, 2016-2017 yılını ve Bendis AVM’yi değerlendirdi

“Keşanımızın en kapsamlı alışveriş merkeziyiz”

İstek, 2016-2017 yılını ve Bendis AVM’yi değerlendirdi

“Keşanımızın en kapsamlı alışveriş merkeziyiz”

12 Ocak 2017 Perşembe 00:14
İstek, 2016-2017 yılını ve Bendis AVM’yi değerlendirdi

 “Keşanımızın en kapsamlı alışveriş merkeziyiz”

MURAT ARKAN

Bendis AVM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın İstek, 2016-2017 yılını ve Bendis Alışveriş Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 2016 yılının iletişim sektörü açısından beklediklerinden de iyi geçtiğini ve 2017 yılının umut verdiğine değinen İstek sözlerine şöyle devam etti: 2016 yılı ekim ayında bizler alışveriş merkezimizi açarak, hem halkımız hem de bölgemizle buluşturduk. Açılışımızı bir ay sonra yaptık. Açılışımızı ünlü kişilerin konser etkinliği ile açmıştık. Açılıştan sonraki süreçte birtakım sıkıntılı süreçlerimiz de oldu. Türkiye’de olan gelişmelerden dolayı biz de etkilendik. 15 Temmuz süreci ile karşı karşıya geldik. Açılıştan hemen sonra böyle bir süreçle karşı karşıya kaldık. Kamu personelinin izinlerinin kaldırılması, Saros körfezine gelen ziyaretçilerin tatilini bırakarak geri dönmesi, halkımızın tedirgin olması, bizim de buradaki çalışmalarımız kısmen de olsa etkilendi. Trakya’da açılmış olan en büyük açık alan alışveriş merkezi olduğumuz için halkın da büyük bir beğenisini topladı. İnsanlarımız ilgisini kesmedi. Gelip gitmeler devam etti. İlk zamanlar ne kadar zorluklarla karşılaşsak da kısa sürede eksiklerimizi tamamlayıp etkinliklerimizi de art arda yaparak güzel çalışmalar elde ettik. 2016 yılını beklediğimiz üzere iyi tamamladık. Türk ve dünya markalarını Keşanımızla buluşturduk. Bu bölgemizin bir eksiğiydi. Bunu tamamlamanın gururunu yaşadık. Ülke olarak kötü günler de yaşasak 2017 yılının çok daha iyi geçeceğine, olumlu havada devam edeceğini düşünüyoruz, 2017 yılında çok umutluyuz veriler de bunu gösteriyor. 2017 yılında daha güzel çalışmalar, etkinlikler yapacağız. Saros Körfezi’ne geçiş yolunda olmamız münasebetiyle yazlıkçıların gidiş gelişleri var. Yazın 400-450 bin kişi bu bölgede tatilini yapmak üzere gelen yerel ve yabancı turistler var. Kesişme noktasında da bulunduğumuzdan dolayı Bendis AVM’yi ziyaret edeceklerdir.” dedi.

2017 YILINDA DA ORGANİZASYONLARIMIZI HIZ KESMEDEN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Geçtiğimiz dönemde birçok organizasyon gerçekleştirdiklerini ve 2017 yılında da bu organizasyonların devam edeceğini kaydeden İstek “Altı aylık ve yıllık planlamalar halinde bir takım organizasyonlar yapacağız. Önümüzdeki dönemler içinde net bir şekilde şunu belirtmem gerekiyor ki modanın kalbi Bendis AVM de atacak. Bir takım podyumlar açarak tanıtımlar gerçekleştireceğiz, mankenler gelip yürüyüş yapacaklar, konser organizasyonlarımız olacak. Sizlere bu konu hakkında kamuoyuna bilgilendirme yapacağız. Sosyal ve kültürel anlamda bir takım etkinlikler olacak. Geçtiğimiz dönemde birtakım imza günleri yine düzenledik, kukla gösterileri düzenledik, öğretmenler gününe özel etkinliklerimiz oldu. Eski Keşan fotoğraf sergisi tanıtımı yaptık. Gençlerle ilgili bir takım organizasyonlarımız oldu. Sinema salonu ile ilgili olarak okullarla ilgili bir takım çalışmalarımız oldu. Üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu organizasyonlar gibi etkinlikleri, faaliyetleri, konserleri, 2017 yılında da hız kesmeden gerçekleştireceğiz. Bendis AVM Keşanımıza, bölgemize fark kattı.” dedi.

AVM’MİZE GELEN TURİSTLERİ KEŞAN’A ÇEKMEK İÇİN BİR TAKIM PROJELER GELİŞTİRMEK GEREKİYOR

Bölgemizden geçen araç sayısının fazla olmasına rağmen Bendis AVM’ye gelen yerli ve yabancı turistlerin aynı zamanda Keşan’a çekme içinde birtakım projelerin geliştirilmesine değinen İstek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bendis AVM’de bulunan ve iş yeri açan, dükkan kiralayan faaliyet gösteren işletmeler, faaliyet göstermekten memnunlar. Ayrıca işletme sahipleri ve dükkân sahipleri ile devamlı iletişim halindeyiz. Yatırımcılarla ilgili olarak direkt yüz yüze görüşmelerimiz, anket çalışmalarımız oluyor. Burada mağaza açan işletmelerimizde mutsuzluk yok. AVM’miz ile ilgili olarak olumsuz gelişen herhangi bir durum kesinlikle yok. Yer verebileceğimiz dükkanlarımız bitti, çok talep var, boş dükkanımızda zaten kalmadı. İlgiden dolayı hem bölge yatırımcılara hem de uluslar arası yatırımcılara çok teşekkür ediyorum. Çevremizden geçen araç sayısı çok fazla. Karayolları verileri de bunu gösteriyor. Mesela bu sene çok enteresan bir durumla karşılaştım, bahsetmeden geçemeyeceğim. Açılışımızdan bir ay sonra AVM’mize gelen 34 plakalı bir aracın yanına gittim. Araç sahibine merhaba, hoş geldiniz diye kendisiyle tanışmak istedim. ‘Nasıl buldunuz alışveriş merkezimizi, burada mı kalıyorsunuz, tatilci misiniz?’ diye sordum. Kendisi bana Erikli sahiline tatile geldiğinden bahsetti. Şehir merkezine çıkıp çıkmadığını sordum. 4 yıldır Erikli sahiline gelen ve İstanbul’dan buraya tatil yapmaya gelen vatandaşımız, Keşan merkezine hiç girmemiş. Bu başıma gelen en enteresan olaylardan birisi. Demek ki bölgemizden geçen insan sayısı çok fazla ama biz Keşan merkezi olarak, Keşan yatırımcı iş adamları olarak bundan faydalanamıyoruz. Bölgemizden geçen vatandaşlarımızı, bölgemize gelen turistleri Keşan’a çekmek için birtakım projeler geliştirmek gerekiyor. Bizlerin ilk amaçları buradan geçen hem yerel hem de yabancı turistleri yakalamayı amaçlamıştık. Bunda başarılı olduğumuz gözüküyor. AVM’mize her gelen yerli ve yabancı turistler tekrar geleceğini söylüyorlar. Eğer AVM’mize gelen kişi bugün buraya geliyorsa yarın Keşan merkezine de gelecektir. Sonuçta Keşan merkezinde işletmesi olan kişilerin burada da dükkânı var. Bendis AVM’mizde çalışan yaklaşık olarak 350 kişi var. Ortalama olarak asgari ücretle çalışsa bölgemize en az 500 bin liralık bir gelir sağlıyoruz. Yani yıllık olarak 6 milyon gibi bir gelir demek. Bu AVM’mizin katkısıdır. Bizim amacımız Keşan içine dahi girmeyen insanlara da buradan hizmet vermek. Keşanımızın en kapsamlı AVM’siyiz. Alışveriş merkezimizi her daim canlı tutacak gayreti gösteriyoruz.” 

Son Güncelleme: 13.01.2017 10:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol