İYİ Parti, İl Genel Meclis Üyesi adaylarını tanıttı

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclis Üyesi adaylarını tanıttı.

İYİ Parti, İl Genel Meclis Üyesi adaylarını tanıttı

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclis Üyesi adaylarını tanıttı.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Mart 2019 Pazartesi 09:51
İYİ Parti, İl Genel Meclis Üyesi adaylarını tanıttı

SONGÜL KONAR

16 Mart Cumartesi günü saat 13.00’te Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti İpsala Belediye Başkan adayı Abdullah Ünsal ve İYİ Parti’li üyeler katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, 31 Mart yerel seçimlerinde İl genel meclis üyesi adaylarını tanıtmak için toplandıklarını belirterek sözü İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’e verdi.

“GÖNLÜMÜZ 5 İL GENEL MECLİS ÜYELERİMİZİN 5’İNİ DE ALMAK”

15 Mart Cuma günü Yeni Zelanda’da meydana gelen cami katliamını nefretle kınadığını söyleyen Demir, “31 Mart’taki seçimlerde muhtarlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, belediye başkanlarımızı, il genel meclis üyelerimizi seçeceğiz. Bu sadece bir yerel seçim. Bu seçimler iktidarı değiştirecek bir seçim değildir. Bölgemizde bahsettiğim gibi genelde yeni temsilcilerimizi seçeceğiz. Bunu bir beka meselesine dönüştürmek, beka meselesi noktasına getirmek ülkemizdeki insanları germekten öte değildir. Beka sözcüğüne baktığımız zamanda ölümsüzlük olarak Türkçe karşılığı, devamlık olarak söyleniyor. Ülkemizin devamlılığı noktasında, ölümsüzlüğü noktasında herhangi bir sıkıntımız yoktur. Eğer öyle bir mesele olmuş olsa İYİ Parti mensupları son nefer, son nefes, son damla kana kadar mücadele etmeye hazırdır. Bahsettiğim gibi yerel seçimler burada belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini ve belediye başkanını seçecek. Keşan belediye başkanının Mustafa Helvacıoğlu veya Şenol Yalı’nın seçilmesinde herhangi bir beka sorunu yaşanacağı söz konusu değildir. Her ikisi de Keşan’ımızın yetiştirmiş olduğu değerli şahsiyetler, her ikisinin de kendisine göre becerileri vardır. Keşan halkı, Keşanlı hemşerilerimiz hangisini bir adım daha önde görürse ona oyunu verecek. Onunla beraber Keşan’ı idare edeceğiz. Bu süreçte biz Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber bir millet ittifakı adı altında güç birliği oluşturduk. Keşan’da da bu güç birliğimiz devam ediyor, herhangi bir sıkıntımız yok. Çok değerli ilçe başkanım ve yöneticileri şu anda sahada. Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber ortaklaşa çalışmalarını yürütüyorlar. İl genelinde de bizim kendi parti logosuyla seçime gireceğiz. İl genelinde de arkadaşlarımız, parti teşkilatlarımız köylerde ve merkezlerde çalışmalarını devam ettiriyor. Arzumuz ve isteğimiz Keşan’dan il genelinde partimizin iyi bir şekilde temsil edilmesidir. Gönlümüz 5 il genel meclis üyelerimizin 5’ini de almak. Hiç olmazsa Keşan’dan 3 tane arkadaşımızı meclise göndermenizi istiyorum. Dolayısıyla belediyede de Şenol Yalı eğitimli bir kardeşimiz ve belediye başkanlığını da Şenol arkadaşımıza ortaklaşa oluşturmuş olduğumuz belediye meclis üyelerimizi de teslim ettiğimiz takdir de Edirne’de iyi bir başarı yakalayacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“PARLAMENTER SİSTEMDEN UZAKLAŞTIK”

Demir’in konuşmasından sonra söz alan İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, şu anda Türkiye’nin 31 Mart mali idareler seçimlerine kilitlenmiş durumda olduğunu hatırlattı. 15 Mart Cuma günü insanlığın yüz karalarından birinin daha yaşandığını, affedilmeyecek bir dram olduğunu ifade eden Çakırlar, ülkenin parlamenter sistemden uzaklaştığını belirterek şunları söyledi: “Parlamenter sistemden uzaklaştık. Parlamenter sistemde herkes yerini biliyordu. Başkanlık sisteminde uçacaktık, kaçacaktık, şöyle olacaktı böyle gördük ki böyle bir şey olmadı. Soğana bile muhtaç hale geldik. Düşünün bu ülke tarımda kendi kendine yetiyordu düne kadar. Bugün yetmez hale geldi. Sebebi, topraklarımız verimsizleşmedi. İnsanımız tembelleşmedi ama tarıma önem verilmediği için insanlarımız topraklarını terk etmek zorunda kaldı, üretimden uzaklaştı. Üretimden uzaklaşınca soğan bu hale geldi, patates bu hale geldi. Bu sadece tarımda değil sanayide de böyle. Gerçekten de sanayi sahiplerinin de sıkıntıda olduğunu biliyoruz.”

“BUGÜN BOL OLAN MERCİMEĞİ KANADA’DAN ALIR HALE GELDİK”

Bir ülkenin kalkına bilmesi için 3 yol olduğunu söyleyen Çakırlar, “Üreteceksiniz, ürettiğinizi satacaksınız ve tasarruf edeceksiniz. Üretiyor muyuz, üretilmeyeni satıyor muyuz, soğanı bile mısırdan alıyoruz. Bugün bol olan mercimeği Kanada’dan alır hale geldik. Üreticimizin ne kadar horlandığını ve ötelendiğini gösterir. Bu bana göre böyle. Eğer o üreticiye sahip çıkılsaydı bugün hale mercimek üretiyor olurduk, Kanada’dan mercimek almazdık ya da Hindistan’dan mercimek almazdık. Yarın bu çeltik için de böyle olacak, ayçiçeği için de böyle olacak.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN HER ZAMAN BEKA MESELESİ VARDI”

Konuşmasına beka meselesiyle devam eden Orhan Çakırlar, “Beka meselesi var, 100 tane üniversite mezunu genç ve bu 100 tane gencin 25 tanesi işsiz. Asıl beka o. Okulunu bitirmiş yıllarca çalışmış şimdi işsiz, asgari ücretle çalışmaya razı. Bu beka. Üretememek beka. Çiftçiyi kollayamamak, işçiyi kollayamamak beka. Bütün mesele ülkenin içindeki ekonomik sıkıntıları gözden uzak tutma adına bundan ortaya atılıyor. Türkiye’nin her zaman beka meselesi vardı. Dün Sovyetler Birliğiydi, Bulgaristan’dı, Yunanistan’da hep vardı. Güçlü olmamız lazım. Devlet toprak kaybetti. İnsanların birçoğu vatan kaybetti. Balkanlıları kastediyorum, vatan kaybetmenin ne demek olduğunu bizim kadar iyi bilen yoktur. Bunlar ülkenin içindeki sıkıntıların gözden uzak tutma adına yapılan söylemler ama bunun karşısında dik durup çok iyi çalışmamız lazım. Yeterince çalışıyor muyuz? Ben yeterince çalıştığımızı düşünmüyorum. Siyaseten söylüyorum.” şeklinde konuştu.

Orhan Çakırlar’ın konuşmasından sonra Zafer Sarıkeçe, İl genel Meclis üyesi adaylarını tanıttı. İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi adayları şöyle: Doğuş Şimşek, Hülya Yılmaz, Ahmet Kılavuz, Mehmet Tezcan ve Birol Değirmendereli.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol