İyilik Gönüllüleri iki gezgin Paris'ten Kudüs'e yürüyor

Eylül ayında,  Paris'ten yürüyerek yola çıkan iki gezgin Camille ve Guillemette, geçtiğimiz Pazartesi Türkiye'ye giriş yaptılar.

İyilik Gönüllüleri iki gezgin Paris'ten Kudüs'e yürüyor

Eylül ayında,  Paris'ten yürüyerek yola çıkan iki gezgin Camille ve Guillemette, geçtiğimiz Pazartesi Türkiye'ye giriş yaptılar.

Medya Keşan
Medya Keşan
11 Şubat 2019 Pazartesi 09:40
İyilik Gönüllüleri iki gezgin Paris'ten Kudüs'e yürüyor

HABER MERKEZİ

İyilik gönüllüsü, insanlık arayışı ve hacılık için Paris'ten Kudüs'e kadar yürüyeceklerini belirten gezginler eski bir rotayı kullanarak yol alıyorlar. Günlük 30 km. yürüyerek ilerleyen gezginlerin Eylül ayında başladıkları yolculukları baharda sona erecek. İlk olarak İpsala Kocahıdır Beldesi'nde konaklayan gezginler Salı günü, eski rotaya göre durak noktası olan Çamlıca'ya konuk oldurlar. Çamlıca Köyü muhtarı Arif Büyükyatıkçı tarafından karşılanan Camille ve Guillemette; “Güzel insanlarla tanışıyoruz. Güzel anılar biriktiriyoruz. Eve döndüğümüzde yaşadığımız ve tanıştığımız herkesi çevremize anlatacağız. Bizlere evlerini açıyorlar ve yemeklerini paylaşıyorlar. Aileden biri gibiymişiz gibi hissediyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor. Misafirperverliklerinden dolayı herkese çok teşekkür ediyoruz.” dediler. Çamlıca'da 2 gün misafir edilen gezginlere Çamlıca Muhtarlığı AB Proje Koordinatörü Tahir Demirel tarafından güvenli geçiş için rota ve güzergâhları projelendirilip bir iletişim ağı oluşturuldu. Bu sistemle konaklama sorunu olmadan Trakya Bölgesini geçmiş olacaklar. Sıradaki durak noktaları Gelibolu Kavak Beldesi için yola çıkan gezginlere,  güvenli geçişi sağlamak adına eşlik eden Çamlıca Muhtarlığı AB Proje Koordinatörü Tahir Demirel, “Misafirlerimizi Kavak Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Ağırman'a emanet edeceğiz. Köyümüze iyilik ve güzellik kattılar.” dedi.

Kavak Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Ağırman tarafından ağırlanan gezginleri akşam saatlerinde Keşan Reklam Ajansı'ndan Semra Anlar ve Çamlıcalılar tarafından ziyaret edildi. Burada Camille ve Guillemette; “Türkiye'den güzel anılarla döneceğinizden eminiz. Sizleri tanıdığımıza çok memnun olduk. Bizleri güler yüzle karşılayıp yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz.” dediler. Ertesi gün yola çıkan gezginler, Kavak Beldesi Kavak Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Ağırman tarafından Ocaklı Köyü Muhtarı Hasan Şen'e emanet edildi. Sıradaki Rotaları Karainebeyli Köyü'nde misafir edildikten sonra Eceabat üzerinden Çanakkale’ye geçerek Trakya Bölgesi'nden geçişlerini tamamlamış olacaklar. Çanakkale, İzmir hattından Mersin'e devam edecekler. Oradan da Kıbrıs ve Kudüs'e geçerek yolculuklarını bitirmiş olacaklar.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol