Kan Bağışı kampanyası düzenlendi

Keşan Belediye Başkanlığı, Kızılay, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve Bendis AVM işbirliği ile 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Kan Bağışı Kampanyası başladı.

Kan Bağışı kampanyası düzenlendi

Keşan Belediye Başkanlığı, Kızılay, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve Bendis AVM işbirliği ile 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Kan Bağışı Kampanyası başladı.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Mayıs 2019 Pazartesi 10:18
Kan Bağışı kampanyası düzenlendi

HABER MERKEZİ

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü 14.30’da Keşan Atatürk Parkı önünde başlayan Kan Bağışı Kampanyası’na Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, BENDİS AVM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın İstek, Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmail İsmail ile vatandaşlar katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmail, Keşanlıların kan bağışına gösterdiği kampanyaya teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü “Kan Bağışı konusunda ayrıca bizler her zaman destek olan Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ile kan bağışı konusunda duyarlılık gösteren tüm Keşanlılara teşekkür ediyoruz”

İsmail den sonra söz alan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf ta “Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediye Başkanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve BENDİS AVM olarak kan bağışı kampanyası düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kampanyaya destek veren tüm kurumlar ile kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

BENDİS AVM olarak da bu kan bağışı kampanyasına katılan herkese sinema bileti hediye edeceklerini belirten İstek, “Kan Bağışı Kampanyası insan hayatı için çok önemli. Kanımızla bu ülkeyi yaşatmaya çalışacağız. Bugün de kan bağışında bulunacağız. Bu kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da “Ramazan ayında kan eksiği olacağını düşünerek 2 günlük bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Keşan’da kan bağışına vatandaşlarımızı büyük duyarlılık gösteriyor. Buna rağmen bu duyarlılığı daha ileri seviyeye taşımak için, kurum kuruluşlarla Kaymakamımızın önderliğinde, özel şirketimiz BENDİS olmak üzere, odalarımız, borsalarımız ve Keşan Belediyesi olarak bu kampanyayı gerçekleştirdik. Hedefimiz 2 günde 300 kan bağışı sağlanmasıdır, inşallah bu sayıyı gerçekleştiririz. Her kan veren vatandaşımıza bir sinema bileti BENDİS ailesinden verilecek. Biz de kan veren personelimizi de yarım gün izinle ödüllendirdik.” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de, daha önce de düzenlenen tüm kan bağışı kampanyalarına Keşan Kaymakamlığı olarak destek verdiklerini ve bugün de bu kampanyaya destek verdiklerini belirterek, bu kampanyaya emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar ile kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Özder daha sonra 12 defa kan bağışı gerçekleştiren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ederek Kızılay’ın bronz madalyasını, Kan Merkezi Müdürü İsmail İsmail de Kan Bağışı Katılım Belgesi’ni takdim etti.

Helvacıoğlu daha sonra kan veren vatandaşları ziyaret ederek kendilerine geçmiş olsun diyerek kampanyaya gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti.

25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde 14.30-23.30 saatleri arasında Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek kan bağışı kampanyasına katılan herkese ayrıca sinema bileti hediye edildi.

Kan bağışına katılan Keşan Belediyesi personeli de yarım gün izin kullanacaklar.

Kan Bağışı Kampanyası’nda görev yapan Kızılay Personeli’nin isimleri de şöyle;

Dr.İsmail İsmail (Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü)

Serpil Evrensel (Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı)

Ülkü Pekcan (Hemşire)

Sinem Çevirici (Hemşire)

Sevcan Çobanlar (Hemşire)

Aytül Şengülsoy (Hemşire)

Oğuz Yeni (Personel)

Hayri Kaya (Personel)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol