mersin escort

Kantar: “Eğitimde eksiğiz, istihdamda eksiğiz, barınmada eksiğiz”

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, dün yaptığı açıklamada, Keşan’a Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması konusunun gecikmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kantar: “Eğitimde eksiğiz, istihdamda eksiğiz, barınmada eksiğiz”

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, dün yaptığı açıklamada, Keşan’a Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması konusunun gecikmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

03 Ekim 2017 Salı 10:02
236 Okunma
Kantar: “Eğitimde eksiğiz, istihdamda eksiğiz, barınmada eksiğiz”

GİZEM GÖRÜR

Kurulacak olan OSB’ nin sağlayacağı istihdamdan Yenimescit Mahallesinin de faydalanacağını düşündüğünü dile getiren Kantar, “OSB’nin kurulacağı bir yıl önce söylenmişti. Hatta yeri bile belliydi. Bana göre tüm söylenenler havada kaldı. Bir ön hazırlık gösterilmedi. Tabi ki bir ön hazırlık görünmemesi olmayacağı anlamına da gelmiyor.  OSB hakkında bir hareket olmadığı için tabi ki ben de mahallem adına üzülüyorum. Benim mahalle halkımın birçoğu mevsimlik işçilikle geçiniyor. İyi bir istihdam olabilirdi bizim için.  Yağ ve çeltik fabrikalarında çalışıyorlar. Mevsimlik işçilik ile geçiniyorlar. Mahallemizin belli bölgesinde yaşayan çocukların bir kısmı da halde çalışıyor. Ki ben sigortalı olduklarını bile düşünmüyorum. Her şey makineleşti. Bu yüzden ben Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasının bizim mahallemizdeki işsizlik sorununun da bir nebze çözülmesine sebep olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

SABİT ÇALIŞANIMIZ ÇOK AZ

Fikret Kantar, Yenimescit Mahallesinin eğitim, istihdam ve barınma gibi sorunlarının bir an önce ele alınması gerektiğini vurgulayarak açıklamasını şöyle tamamladı: “Mahallemizdeki işsizlik oranı yüksek. Hatta belli bölgelerde tamamı ile işsizlik var. Sabit çalışanımız zaten çok az. Mahallemizde işi olan kişiler ise zaten geçici işlerde çalışıyor. Buna da tam anlamı ile iş diyemeyiz. İş yapabilecek potansiyeli olan insanların işsiz olması üzüyor tabi ki. Mahallemizde yardım alarak geçinen insanların sayısı da fazla. Ben yardım alarak geçinilmesini de doğru bulmuyorum. Yardım insanları kalpazanlığa da sürüklüyor. Yardım olmasın, istihdam olsun. ‘Nasılsa iş yok yardım da geliyor, o zaman ben hiç çalışmayayım.’ diye de düşündürmemek lazım vatandaşları. Yardım almaktansa, her gün 10 TL kazanayım, ama alın terim ile kazanayım mantığı her zaman daha iyidir. Evime getirdiğimi hak ettiğimi bileyim. Mahallemiz etnik kökeni ayrı ayrı insanlardan oluşuyor. Eğitimde eksiğiz, istihdamda eksiğiz, barınmada eksiğiz. Ben tüm bu sıkıntıların sağlıkla ele alınması gerektiğini düşünüyorum.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol