Karatepe: “2. Amatör Lig'de şampiyon olarak 1. Amatör Ligi'ne yükseldik”

Edirne 2. Amatör Ligi'nde şampiyon olarak 1. Amatör Lig'e yükselmeye hak kazanan Keşan İdman Yurdu Spor'un yöneticileri, dün düzenledikleri basın toplantısında gelecek sezon ayakta kalabilmeleri adına desteğin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Karatepe: “2. Amatör Lig'de şampiyon olarak 1. Amatör Ligi'ne yükseldik”

Edirne 2. Amatör Ligi'nde şampiyon olarak 1. Amatör Lig'e yükselmeye hak kazanan Keşan İdman Yurdu Spor'un yöneticileri, dün düzenledikleri basın toplantısında gelecek sezon ayakta kalabilmeleri adına desteğin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:43
Karatepe: “2. Amatör Lig'de şampiyon olarak 1. Amatör Ligi'ne yükseldik”

AYGÜL KONAR

Saat 12.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; Keşan İdman Yurdu Spor Başkanı Taner Karatepe ile Yönetim Kurulu üyeleri, Teknik Direktör Şeref Aldanmaz ile futbolcu Serdar Çelikcan katıldı.

KARATEPE: "SENEYE ÇOK DAHA İYİ BİR TAKIM OLACAK AMA BUNUN İÇİNDE DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR"

Toplantıda söz alan Taner Karatepe, yaklaşık 1 yıl önce başladığı bu yolculukta şampiyon olmanın sevincini ve gururunu yaşadıklarını kaydederek, "Gerçekten bir sene boyunca yağmur, çamur demeden verdiğimiz emeklerin karşılığını geçen hafta Pazar günü Uzunköprü deplasmanında aldık. Keşan'ımıza bir kupa kazandırdık. 2. Amatör Lig'de şampiyon olarak 1. Amatör Ligi'ne yükseldik. Hocamız ve yönetimimiz, hiç kopmadan tecrübeyle yola çıktık. Bir hedef koyuyorsanız o hedefe gitmek için donanımlı yola çıkmanız gerekiyor. Biz de hedefimize ulaştık. Şimdi seneye 1. Amatör Ligi'ndeyiz. Hiç durmadan, dinlenmeden çalışmalara devam etmek istiyoruz. Bu kupa kolay gelmedi. Gerçekten de büyük zorluklar, büyük mücadeleler, maddi-manevi zorluklar yağmur-çamur, kar-kış, tüm yönetim kurulu üyelerimiz stadyuma gittik. Bu sene tüm yönetici arkadaşlarım fedakarlıklarının en yükseğini yaptık. Cebimizden para harcadık, ailemizden çalarak zaman harcadık. Her koşulda bir araya geldik. Hedefimiz seneye de şampiyonluk. Ergene Velimeşespor takımı 2. Lig'e yükseldi. Trakya’nın bir gururu. Niye Keşan’dan bir takım bunu yapmasın. Biz yönetim olarak futbolcu ekibi olarak hocamızla iyi şeyler sunmaya devam ettiğimiz sürece inanıyorum ki esnafımız bize sahip çıkacaktır. Keşan bu ekibe sahip çıksın. Keşan’ın en güzel yönetimi, en güzel takımıyız. Seneye çok daha iyi bir takım olacak ama bunun içinde desteğe ihtiyacımız var." dedi.

COŞKUN: "BUNDAN SONRAKİ SEZONLAR DA VE MAÇLARDA ŞEREF HOCA İLE MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ"

Daha sonra konuşan Genel Kaptan Bekir Coşkun, U-15, U-16, U-19 takımları ile 2. Amatör Ligi'nde mücadele eden takımlar yarattıklarını vurgulayarak, "Böyle bir zorunluluk hissetmememize rağmen, biz gençlerin, çocuklarımızın ellerinden tutarak bu lig de üç kategoride mücadele gösterdik. U-19 takımımız çok başarılıydı. Tabi ki U-15 ile U-16’larda bu kadar başarı elde edemedik ama çocuklarımıza sahip çıkmak adına bu toplumda onlara sahip çıkmak adına kucakladık. Yaklaşık 90 tane futbolcuyla yola çıktık. A takım seviyesine kadar taşıdığımız oyuncularımız var. Çok fedakâr olarak çalıştık, fedakâr olmadan şampiyonluk olmazdı. Bundan sonraki sezonlar da ve maçlarda Şeref hoca ile mücadelemize devam edeceğiz." diye konuştu.

ALDANMAZ: "RANT İÇİN KİMSE GELMESİN, YÖNETİM KURULUNA GİRMESİN"

Şeref Aldanmaz ise bir sezon sonunda emeklerinin karşılığı olan şampiyonluk ve kupayı alarak Keşan'lı sporseverlere armağan ettiklerini dile getirerek şunları söyledi; "Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Zorlu bir süreçten geçerek takımın kurulmasından müsabakaların başlamasının sonuna kadar bu şampiyonluk mücadelesinde emeği geçen tüm futbolcuların alınlarından öpüyorum. Çalışkan, vefakâr, azimli ve işi severek yapan kişiler yönetim kuruluna gelsin. Rant için kimse gelmesin, yönetim kuruluna girmesin.  Bizlere birçok katkı sağlayan eski Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a çok teşekkür ediyoruz. Başkan Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Başkan Vekili Nehir Gergin’in ilgi ve alakası, futbola olan desteklerin devam edeceği işaretini vermiştir. Duyduğum kadarıyla takımı birleştirmek istiyorlar, rica ediyorum, ne olur birleştirmeyin. 3 takımda 60 futbolcu var, bir takımda 20 futbolcu var. Bazen 30 futbolcu olabiliyor, diğer futbolcuları ne yapacağız? Nereye gidecek bu adamlar? Futbolda belediyenin desteği olmadan bu işler olmaz. Doğru düzgün insanlara yardım etsinler." Toplantıya katılan diğer yöneticiler de, şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol