Kazanan Sarı Liste oldu ama..

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) seçimleri saat 8.30'da Keşan TSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

Kazanan Sarı Liste oldu ama..

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) seçimleri saat 8.30'da Keşan TSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

01 Nisan 2018 Pazar 18:18
Kazanan Sarı Liste oldu ama..

BÜLENT SAYLAM

Centilmence bir hava içinde başlayan seçimlerde Sarı, Kırmızı ve Turkuaz grubu yarıştı. 14 Meslek Grubunun oluşturduğu seçim saat 17.00 itibariyle sona erdi. Yapılan sayım sonunda 14 Meslek Grubunun 8’ini Sarı Liste, 6’sını Kırmızı Liste alırken Turkuaz Liste kendi gruplarından çıkamadı. 

Seçimlerde bin 439 üyenden bin 171’i oy kullandı. Oyların 603’ünü Sarı Liste, 548’ini Kırmızı Liste alırken; 20 oyu ise, Turkuaz liste aldı.

Listelerin seçim sırasındaki görüşleri ise şöyle oldu.

SARI LİSTE

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu seçimle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Herkese iyi günler diliyoruz. Bugün Keşan Ticaret ve Sanayi Odası'nın 17. Dönem Meclis seçimine herkesi davet ediyoruz. Güzel bir gün demokrasi şöleni yaşıyoruz. İş camiasına hayırlısı olsun diliyorum."

KIRMIZI LİSTE

Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğu da konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Bugün Ticaret ve Sanayi Odasının bayramı. Bu bayramı demokrasiyle taçlandırmak istiyoruz ve tüm üyelerimizin katılımlarını bekliyoruz.” 

TURKUAZ LİSTE

Turkuaz Liste adına konuşan Soner Şen de şunları aktardı: "Keşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri Keşan'a ve Keşan ticaretine, sarı listeye, kırmızı listeye ve turkuaza hayırlısı olsun"

Keşan TB (Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük TSO seçimlerinde oy kullanma işleminden sonra Medya Keşan'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ticaret odamızın seçimleri üyelerimize, adaylarımıza ve Keşan'ımıza hayırlısı olsun. Bugün Borsanın da seçimi var, orada da kullandık geldik, seçim devam ediyor, bizim için de hayırlısı olsun"

İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Girgin de oy kullanmaya geldiği TSO seçimleri için açıklamasında şöyle konuştu: "Bugün Odalar ve Borsalar Birliğinin bölgemizde 3 tane değerli kurumu var.  Keşan TB, Keşan TSO ve bir de İpsala TB, şu ana kadar bütün çalışmalarımız bölgemizin kalkınması için birlikte çalıştık. Bundan sonra da 3 grup birlikte çalışacak. Bugün de üyelerimiz buradaki organ seçimleri için oy kullanmaya geldi. Güzel bir atmosfer var, yarış var. Bu kurumlar da bu insanlara hizmet etmek için elini taşın altına koyan çok insan var. Ben bölgemize hayırlı olmasını diliyorum."

Yapılan oylamada sonucunda meslek grupları şu şekilde oluştu.

1.Grup

Sarı Liste: 58

Kırmızı Liste: 106

Seçilen Kırmızı Liste;

Kırmızı Liste: Trakya Tarımsal Ticaret Mustafa Anbarcı, Bakanlar Gıda ve Tarım Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Sınırlı Sorumlu Pırnar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

2.Grup

Sarı Liste: 73

Kırmızı Liste: 57

Seçilen Sarı Liste;

Sarı Liste: Yusuf Cemil Çakıcı, Ataklılar Turizm Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cahit Mercan.

3.Grup

Sarı Liste: 43

Kırmızı Liste: 20

Seçilen Sarı Liste;

Sarı Liste: Özkaya Sarrafiye ve Kuyumculuk Ticaret Limited Şirket, Hüseyin Cinoğlu.

4.Grup

Sarı Liste: 49

Kırmızı Liste: 36

Seçilen Sarı Liste

Sarı Liste: Ahmet Kadir Mutaf, Ahmet Güven Güner.

5.Grup

Sarı Liste: 35

Kırmızı Liste: 50

Seçilen Kırmızı Liste

Kırmızı Liste: Karakaya Madencilik Nakliyecilik Tarım Zahirecilik Turizm İnşaat Taahhüt Petrol Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İstaş Mermercilik Cengiz Engin.

6.Grup

Sarı Liste: 51

Kırmızı Liste: 47

Seçilen Sarı Liste

Sarı Liste: Şapçı Akaryakıt-Yer Karoları ve Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Oto Şanlı Mehmet Ekrem Şanlı.

7.Grup

Sarı Liste: 33

Kırmızı Liste: 34

Seçilen Kırmızı Liste

Kırmızı Liste: Yeğenler Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Keleşoğlu İnşaat Malzemeleri Nakliyat Bakkaliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

8.Grup

Sarı Liste: 19

Kırmızı Liste: 22

Seçilen Kırmızı Liste

Kırmızı Liste: Mavi Mimarlık Mühendislik İnşaat Bilgisayar Sanayi ve Limited Şirketi, MDNÇ Mühendislik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

9.Grup

Sarı Liste: 40

Kırmızı Liste: 24

Seçilen Sarı Liste

Sarı Liste: Helvacıoğlu Sağlık ve Kozmatik Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Etkin Eğitim Öğretim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi.

10.Grup

Sarı Liste: 33

Kırmızı Liste: 22

Seçilen Sarı Liste

Sarı Liste: Nur Ekmekçilik Unlu Mamulleri Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yörükoğlulları Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.

11. Grup

Sarı Liste: 28

Kırmızı Liste: 10

Turkuaz Liste: 20

Seçilen Sarı Liste

Sarı Liste: AGER Otelcilik Seyahat Turizm Organizasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yüksekdağ Turizm Otelcilik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

12.Grup

Sarı Liste: 49

Kırmızı Liste: 50

Seçilen Kırmızı Liste;

Kırmızı Liste: Yükselen Dekorasyon İnşaat Taahhüt Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, MGS Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mustafa Öztepe.

13.Grup

Sarı Liste: 61

Kırmızı Liste: 35

Seçilen Sarı Liste;

Sarı Liste: Murat Yaşar Arıkan, Evros Seyehat Turizm Organizasyon Akaryakıt Ticaret Limited Şirketi.

14. Grup

Sarı Liste: 25

Kırmızı Liste: 35

Seçilen Kırmızı Liste;

Kırmızı Liste: Ahmet Koru Sigorta Acenteciliği, Kara Murat Ticaret Onur Yılmaz.

Bu sonuçlara göre 31 kişilik Meclis Listesi’nin 17’sini Sarı Liste kazanırken 14’ü nü de Kırmızı Liste kazandı.

Son Güncelleme: 02.04.2018 13:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol