Kemik: “İnsanlar mağdur”

Gökçetepe köyü Muhtarı Abdullah Kemik, bölgede yaşanan imar sorunu karşısında bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini dün yaptığı açıklamada kaydetti.

Kemik: “İnsanlar mağdur”

Gökçetepe köyü Muhtarı Abdullah Kemik, bölgede yaşanan imar sorunu karşısında bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini dün yaptığı açıklamada kaydetti.

21 Ekim 2017 Cumartesi 11:24
Kemik: “İnsanlar mağdur”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Kemik, imar sorunuyla ilgili açıklamalarda bulunmak yerine somut adımların atılması gerektiğini dile getirdi. Konuyla ilgili olarak defalarca basına açıklamalarda bulunduklarını belirten Abdullah Kemik, “Yapılacak ne varsa biz destek vermeye hazırız. Gerekirse bu gece gidelim. Ama birilerinin bu işe öndü olması gerek. Bazı şeylerin sözde kalmaması lazım. Bu işin çözüm noktası Ankara. Burada kime görev düştüğünü herkes biliyor. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri. Bu kanayan yaranın kapanması lazım. İnsanlar mağdur. Laf olsun diye konuşulmasın.” dedi.

MADDİ OLARAK ZOR DURUMDA OLAN VATANDAŞLARIMIZ VAR

Kemik, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Daha önce yerini parsel yaptırmak için başvuruda bulunup da işlemi durdurulan bir sürü insan var. Maddi olarak zor durumda olan vatandaşlarımız var. Vatandaş imar varken yer almış şimdi oraya yatırım yapamıyor. Bu durumda olan 2 bin dönüm arazi var. Bölge ekonomisi açısından da büyük bir kayıp. Yatırımlar durmuş durumda. En büyük sıkıntı ekonomi. Şu anda köylü vatandaş tarlası arsa konumuna düştüğü için destek alamıyor. Vahim bir durum yaşıyoruz. Buradaki ekonominin Keşan’a yansımasını düşünün. Bu bölge bizim ve hep birlikte yaşayacağız. Sıkıntılar büyük. Kendi arazim var kullanamıyorum. Yazık. Artık icraata geçmek lazım.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol