mersin escort

KEŞAN AĞLIYOR!..

Neşe Tosun

KEŞAN AĞLIYOR!..

Neşe Tosun

23 Temmuz 2014 Çarşamba 04:33
1016 Okunma
KEŞAN AĞLIYOR!..
 Biz mi adam olamıyoruz, başımıza idareci mi seçemiyoruz yoksa bize seçip seçip mi gönderiyorlar anlamadım gitti...

İşimiz mi var, yoldan geçilmesini mi istemiyoruz; koy yolun girişine iki minder, üstünü de taşı yerleştir olsun gitsin!..

Dükkanımıza mal mı yerleştiriyoruz, kutular boşa mı çıktı; şehrin göbeğini çöp yığınına çevir olsun bitsin!..

Yolda aracınla seyir halindesin ve tam karşıdan da ahbabın geliyor, çoktan beri de görmemişsin; arkandan ve karşıdan gelen sürücüler umurunda olmasın kapa yolu devam sohbete!..

Maksat Keşan’ı yeşillendirmek mi; kaldırımın ortasına yerleştir fideyi, kaldırımı engelli vatandaş mı kullanacak, tekerlekli sandalyeyle geçme ihtiyacı mı hissedecek boş ver gitsin!..

Esnaf kara kara düşünüyor, nasıl müşteri çekerim diye uğraşıyor, kampanyalar yapıyor, geleceğinden kaygılı; ne olacak değil mi, Keşan’ın merkezini bulamayan dönsün geri!..

Metruk binalar vatandaşımın çilesi olmuş, gelen balicileri, uyuşturucu müptelalarını kovalamaktan başı dönmüş, aşna fişne görmekten abdesti kaçarmış ne olacak ki; ruhsatlı mekanlar az ya, bunları da ruhsatsız mekanlardan say gitsin!..

Keşan’da 100 metre aralıksız çukursuz yol bulamazsın, araçlarımız çukurlara girip çıkmaktan haşat olmuş kime ne; ruhsata ilave bir de köçek belgesi verirler araçlara olur biter işte!..

DUASI!..

Allah’ım bu mübarek Kadir Gecesi’nde bizlere de, seçtiklerimize de seçip seçip gönderdiklerine de ihsan eyle ya Rabbi!..

Bu gecenin yüzü suyu hürmetine sen kafasına göre yol kapayanları gören gözlerden eyle ya Rabbi...

Bu mübarek gecede, dükkanına mal yerleştirdikten sonra boşalan kutuları şehrin göbeğine atıp da şehrimizi kirleten kişileri sen ıslah eyle ya Rabbi!..

Kadir Gecesi’nin hürmetine, yolun göbeğinde aracından kafasını uzatıp sohbet edenlerin ve trafiği kapatanların dilleri tutulsun ya Rabbi!..

Bin aydan daha hayırlı olan mübarek gecede, Keşan’ı yeşillendirmek için kaldırımın ortasına fide dikenlerin sen de ocağına incir ağacı nasip eyle ya Rabbi!..

Mübarek Kadir Gecemizde; esnafımı kara kara düşündüren, işlerini kesata düşüren, dükkanını siftahsız kapatmasına vesile olan; yönetici, idareci, denetleyici, seçilmiş ve seçip seçip getirilmiş gözü kapalı kim varsa yerine gözleri açıkları nasip eyle ya Rabbi!..

Ey Allah’ım, vatandaşımı müptelalarla yüzyüze bırakan, aşna fişne görmekten abdestinin kaçmasını sağlayan ne kadar ilgili varsa bildiğin gibi yap bu mübarek gecede inşallah ya Rabbi!..

Kadir Gecemizde sen yollarımızdaki çukurların kapanmasına vesile ol ve araçlarımızı köçeklikten kurtar ya Rabbi!..

Allah’ım sen ki her şeyi gören, duyan ve bilensin... Keşanlının ağladığını görürsün... Halimiz nicedir bilir ve işitirsin... Allah’ım sen bu kullarını daha fazla ağlatma ve bizleri akıllı olanlardan, idarecilerimizi de aklı başında olanlardan ihsan ve nasip eyle!.. Amin!..
Son Güncelleme: 24.07.2014 05:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol