Keşan Belediyesi’nin 135 işçisini kapsıyor

Belediye ile DİSK, yeni toplu sözleşmede anlaşmaya vardı

Keşan Belediyesi’nin 135 işçisini kapsıyor

Belediye ile DİSK, yeni toplu sözleşmede anlaşmaya vardı

05 Mart 2014 Çarşamba 12:09
Keşan Belediyesi’nin 135 işçisini kapsıyor
 Keşan Belediyesi ile DİSK’e (Devrimci İşçi Sendikakaları Konfederasyonu) bağlı Genel İş’e (Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) üye 135 işçi arasında yeni toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak, dün, Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde bulunan işyeri temsilciliğinde bir basın toplantısı düzenlendi. Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen tarafından basına yapılan açıklamada, 2013 yılı sonunda başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerine; sendika adına, kendisinin dışında Trakya Şube Sekreteri Kenan Akkan, İşyeri Baş Temsilcisi Fikret Özdemir, temsilciler Nazif Meriç ve Mustafa Atılgan, işyeri adına da Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Feyzi Engin, Belediye Meclisi üyeleri Ercan Ersoylu, Yılmaz Başol ve Yılmaz Karataşoğlu’nun katıldığını söyledi.

Şen, 2014-2015 yıllarında geçerli olacak toplu sözleşme kapsamında işçilere ilk yıl için %14, ikinci yıl için ise enflasyon oranı +3 puan zam yapıldığını, ayrıca sosyal haklarda da %14 iyileştirmeye gidildiğini söyledi. Salim Şen, yeni toplu iş sözleşmesinin taraflarca, yakın bir gelecekte düzenlenecek törende imzalanacağını sözlerine ekledi.    


Son Güncelleme: 05.03.2014 12:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol