Keşan Belediyesi'nin desteğiyle Kaçkar Zirvesi'ne çıktılar

5 genç, Rize’de bulunan Kaçkar Dağları’nın 3937 metrelik zirvesine çıktı

Keşan Belediyesi'nin desteğiyle Kaçkar Zirvesi'ne çıktılar

5 genç, Rize’de bulunan Kaçkar Dağları’nın 3937 metrelik zirvesine çıktı

26 Ağustos 2015 Çarşamba 11:09
462 Okunma
Keşan  Belediyesi'nin  desteğiyle Kaçkar  Zirvesi'ne çıktılar
 Trakya Üniversitesi öğrencisi 5 genç, Keşan Belediyesi’nin desteğiyle, Rize’de bulunan Kaçkar Dağları’nın 3937 metrelik zirvesine çıktı.

Coşkun Özçelik, Seyfi Durmaz, Görkem Tan, Ümit Sönmez ve Sedat Kalelioğlu; Türkiye’nin 5137 metrelik en yüksek zirvesi olan Ağrı Dağı’na çıkmak amacıyla program yaptı. 3 Ağustos’ta Edirne’den İstanbul’a, oradan uçakla Van’a geçen gençler, terör olayları nedeniyle Ağrı Dağı’nın çıkışa kapalı olması nedeniyle, Rize’ye geçti. Ayder ve Kavrun yaylalarında keşif gezisi yaptıktan sonra Öküzyatağı ana kampına tırmanan genç dağcılar, 7 Ağustos’ta 3 bin metredeki göller bölgesinde aklimatizasyon gerçekleştirerek, 8 Ağustos günü saat 03.18’de zirve tırmanışına başladı. 09.15’te 3937 metrelik Kaçkar Zirvesi’ne ulaşan ve burada Keşan Belediyesi’nin flamasını açan gençler, 13.20’de anakampa inerek, dönüşe geçtiler.

Spora ve sporcuya her zaman destek olan Keşan Belediye Başkanlığı sayesinde güzel bir dağcılık faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirten Özçelik, Durmaz, Tan, Sönmez ve Kalelioğlu; kendilerine bu imkânı sağlayan başta Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan’a, Encümen Üyeleri Mitat Beyazoğlu ve Yılmaz Başol’a teşekkür ettiler.

Son Güncelleme: 27.08.2015 08:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol