Keşan Belediyesi’nin Ramazan Ayı Destek Kampanyası başladı Helvacıoğlu: “Karnı aç komşumuz kalmasın”

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Ayı Destek Kampanyası başlatılırken, konuyla ilgili olarak 9 Nisan 2021 Cuma günü basın toplantısı düzenlendi.

Keşan Belediyesi’nin Ramazan Ayı Destek Kampanyası başladı Helvacıoğlu: “Karnı aç komşumuz kalmasın”

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Ayı Destek Kampanyası başlatılırken, konuyla ilgili olarak 9 Nisan 2021 Cuma günü basın toplantısı düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Nisan 2021 Pazartesi 10:27
Keşan Belediyesi’nin Ramazan Ayı Destek Kampanyası başladı  Helvacıoğlu: “Karnı aç komşumuz kalmasın”

HABER MERKEZİ

Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda saat 14.30 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Ayhan Gevrek ve Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Baygül ile hayırsever iş adamı Mehmet Kantar katıldı.

İLK DESTEK KEŞAN FIRINCILAR DERNEĞİ’NDEN

Toplantıda ilk olarak söz alan Helvacıoğlu, “Gelen mübarek Ramazan Ayı nedeniyle bir kampanya düzenledik. Keşan Belediyesi olarak her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı Destek Kampanyamızı başlattık. Kampanyamıza ilk cevap, ilk olumlu tepki Keşan Fırıncılar Derneğimizden geldi. Bizlere 50 adet yardım paketi bağışladılar. Anlamlı bir başlangıç oldu. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

BAĞIŞLANAN PAKETLER KESİNLİKLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Bu yıl pandemi nedeniyle toplu iftarların olmayacağını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Ramazan’ı dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde paylaşarak geçirmek istiyorsak, kampanyamıza destek bekliyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın. Bağışlanan paketler kesinlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Muhtarlarımız ile hep birlikte çalışarak Keşan’da kim ihtiyaç sahibiyse gıda paketini götüreceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofrasına ‘Bir lokma da ben göndereyim’ diyorsanız desteklerinizi bekliyoruz. İhtiyaç sahibi olanları tespit ederek ekiplerimizle, muhtarlarımızla çalışmamızı başlatıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“TÜM HAYIRSEVERLERİMİZİ KAMPANYAYA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Helvacıoğlu, “Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, belediyemize, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, belediye başkan yardımcılarımıza ve şahsıma ulaşabilirler. Yardım paketlerini belediyemizdeki havuzda toplayacağız. Yardım etmek isteyenler için biz aracı olacağız. Destek paketleri gerçekten ihtiyaç sahiplerine gidecek. Tüm hayırseverlerimizi kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Teşekkür ediyorum. Listelerimiz hazır, ‘Kendim dağıtacağım’ diyen vatandaşlarımıza isim konusunda da destek oluruz. İlçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize sesleniyorum; bu konuda ortak olalım. Keşan hepimizin. AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin veya İYİ Parti’nin ihtiyaç sahibi olmaz. Keşan bizim. Karnı aç komşumuz kalmasın” diye konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasının sonunda Keşan Fırıncılar Derneği yönetimine ve hayırsever iş adamı Mehmet Kantar’a kampanyaya verdikleri 50’şer paket desteklerinden ötürü teşekkür etti.

“TÜM STK’LAR VE İŞ ADAMLARINDAN DEVAMINI GETİRMELERİNİ BEKLİYORUZ”

Daha sonra söz alan Gevrek, Dernek Yönetimiolarak kampanyaya destek olma yönünde karar aldıklarını dile getirerek, “Dernek olarak bizim paketleri dağıtmamız çok uygun olmazdı. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamayabilirdik. Önemli olan destek paketlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasıdır. Bu bakımdan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na rica ettik ve bizleri kırmadılar. Fırıncılar Derneği olarak biz kampanyaya desteği başlattık, tüm STK’lar ve iş adamlarından devamını getirmelerini bekliyoruz. Bu yıl toplu iftarlar yok. Bu tür destek paketleri kesinlikle belediyemiz tarafından gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır” şeklinde konuştu.

“BU RAMAZAN’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİMİZİN YANINDA OLALIM”

Ayhan Gevrek’in ardından konuşan Mehmet Kantar ise şöyle dedi: “Bu yardımlara öncülük eden belediyemize teşekkür ederim. Şahsım olarak ben de destekte bulunuyorum. Bu Ramazan’da ihtiyaç sahiplerimizin yanında olalım. 50 adet gıda paketi bağışlıyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar.”

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK PAKETLERİNİ ULAŞTIRACAĞIZ”

Toplantıda son olarak Yakup Balcı söz aldı.

Balcı, “Elimizde ihtiyaç sahiplerine yönelik veriler çok yüksek. Pandemi döneminde 1 yılı geride bıraktık. Veren el alan eli görmez düşüncesiyle hareket ederek, ihtiyaç sahiplerine destek paketlerini ulaştıracağız. Bu yıl iftar çadırları yok. Keşan Belediyesi sonuna kadar vatandaşına ulaşacak. Keşan’dan kazanan herkesten destek bekliyoruz. İhtiyaç sahiplerimizin yanında olalım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol