Keşan Halk Pazarı, yarın kurulacak

Aldanmaz: “Vatandaşlarımız janjanlı ambalajlarla piyasaya sürülen merdiven altı ürünlere dikkat etsin”

Keşan Halk Pazarı, yarın kurulacak

Aldanmaz: “Vatandaşlarımız janjanlı ambalajlarla piyasaya sürülen merdiven altı ürünlere dikkat etsin”

02 Ekim 2014 Perşembe 08:14
Keşan Halk Pazarı, yarın kurulacak
 Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz,  dün yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nın 1. gününün Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle bu hafta Keşan Halk Pazarı’nın 3 Ekim Cuma günü (yarın) kurulacağını bildirdi.

KORSAN SATICILARA DİKKAT

Yarın kurulacak Keşan Halk Pazarı’nın bayram arifesi olması nedeniyle hem satıcı hem alıcı bakımından çok kalabalık olacağını ve bazı konularda vatandaşları uyarmak istediğini belirten Aldanmaz, şunları söyledi: “Bayrama kadar piyasada olmayan sadece bayramlarda ortaya çıkan ve günü kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda dükkânımızın önünde tezgâh açan, kaldırımları işgal eden korsan satıcılara mutlaka dikkat edilmelidir. Vatandaşlarımız sağlıklarını ön planda tutarak, bilmediği yerlerden, merdiven altında üretilen sağlıksız gıda alışverişi yapmamalıdır.”
DENETİMLER ARTIRILMALI”
Vatandaşın bu konuda duyarlı davranması gerektiğini belirten Aldanmaz, “Vatandaşlarımızdan isteğimiz; tanıdıkları esnaftan alışverişi yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleridir. Biz hem vatandaşın aldatılmasına hem de haksız kazanç elde edilmesine karşıyız. Kayıt dışılığın yanında merdiven altı üretime de karşıyız. Bayram dolayısıyla giyim kuşamın yanında daha çok çikolata, şekerleme, lokum, draje ve tatlı talebinin yoğunluğuna bağlı olarak sağlıksız şartlarda üretilen mallar sahte markalarla, janjanlı ambalajlarla piyasaya sürülüyor. Maliyeti düşürmek adına şeker yerine tatlandırıcılar, Antep fıstığı yerine bezelye, tereyağı yerine ise aroma ve margarin hatta kullanım tarihi geçmiş un, yağ, fıstık ve ceviz kullanılarak hastalıklara yol açıyor, millet zehirleniyor. İçeriği belli olmayan ve tepsisi 25-30 lira gibi normalin çok altında satılan baklavalar alınmamalıdır. Satılan ürünlerin hijyenik bakımdan ve fiyat yönüyle kontrol edilerek, denetimler artırılmalıdır. Denetim sırasında satış yapanların esnaf oda kayıtları mutlaka aranmalıdır. Böylelikle kirasını, vergisini veren küçük esnaf ve sanatkârın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmelidir.” dedi.

Aldanmaz, ayrıca, tüm esnafın ve Keşan halkının önümüzdeki Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı’nı kutladı.

 

 

Son Güncelleme: 02.10.2014 08:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol