mersin escort

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Yöneticiliği, ortak basın açıklaması yaptı

“Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak”

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Yöneticiliği, ortak basın açıklaması yaptı

“Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak”

29 Ekim 2015 Perşembe 08:03
392 Okunma
Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Yöneticiliği, ortak basın açıklaması yaptı
 Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar ve Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Nurettin Alparslan’ın dün yaptıkları ortak basın açıklamasında,  Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen ve tüm halkımızı hedef alan terör örgütünün asla amacına ulaşamayacağı belirtilerek,  bu süre içersinde 3 sağlık çalışanının hayatını kaybettiği, devlet hastanelerinin bombalandığı kaydedildi.

Keşan Devlet Hastanesi girişinde gerçekleşen ve saat 11.00’de başlayan açıklamaya çok sayıda hastane personeli ve vatandaşlar katıldı.

 “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” başlığı ile yapılan ve Dr. Ergün Kurtar tarafından okunan açıklama şöyle:

 ALÇAKÇA SALDIRILAR DEVAM EDİYOR

“Çok değerli mesai arkadaşlarım. Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmet sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız; Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize  yönelik alçakça saldırına devam ediyor.

3 SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ ŞEHİT OLDU

3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.

ŞİDDETLE LANETLİYORUZ

Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.

SAĞLIK HAKKINA ULAŞIM GÜÇLEŞTİRİLMEKTEDİR

Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.

BU TOPRAKLARDA YER EDİNEMEYECEKLER

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz.

TERÖR BİZİ ASLA YILDIRAMAYACAK

Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak.”Son Güncelleme: 31.10.2015 08:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol